Restorante ne Tirane

Ushqimi në Shqipëri është unik dhe i shijshëm. Është diçka mes kuzhinës greke, turke dhe italiane, por me aromë tradicionale shqiptare.

Kuzhinën më të mirë Italiane e gjeni në restorantin +39 Food & Club. Kuzhina e nivelit të lartë dhe verërat më të mira do t’ju bëjnë të mos e harroni si eksperiencë. Restoranti +39 Food & Club është vendi i ...

Më tepër

ERA

“Restorant – Piceri “Era” filloi aktivitetin e shërbimit në vitin 1999. Kthimi në traditën shqiptare të gatimit dhe orientimi drejt kujdesit maksimal ndaj klientit bënë që ERA të shndërrohet në një kohë mjaft të ...

Më tepër

Era Vila Era Vila është destinacioni i duhur për adhuruesit e ushqimit tradicional nëse ndodheni në Tiranë. Restoranti është një nga ambientet më të mira për të shijuar një drekë apo darkë autentike shqiptare të gatuar ...

Më tepër

Ushqim i shijshëm me pamje mahnitëse, kështu mund t’a përshkruajmë Ballkonin e Dajtit, i cili gjendet në Malin e Dajtit, ku ju mund të shkoni nëpëmjetë teleferikut “ Dajti Ekspres”. Restoranti është mjaft i këndshëm ...

Më tepër

Nëse po kërkoni të darkoni në një vend elegant me një kuzhinë të shkëlqyer, e gjeni në restorant Millennium Gourmet, i cili gjendet në zemër të Tiranës në pedalonalen Murat Toptani. Restoranti ka një dekor mjaft të këndshëm ...

Më tepër

Ferma Uka sjell konceptin e njohur si “nga ferma në tavolinë” ose nga toka në tavolinë ku kultivohen pothuajse të gjitha kulturat drufrutore dhe perimore. Kjo fermë ka një sipërfaqe rreth 2 ha, ku gjendet restoranti dhe vreshtaria.Restoranti ndodhet ...

Më tepër

Nëse kërkoni një vend për një darkë romantik, ose me një grup shoqëror, restoranti i Hotel Colosseo është ideal për darka ose dreka fantastike. Shijoni gatimet e shijshme nga menuja e restorantit , i cili është i hapur nga dreka deri në ...

Më tepër

Season Restaurant siç e sugjeron dhe emri është një restorant ku mund të shkosh dhe të provosh pjatat më të mira në çdo stinë. Restoranti modern i vendosur në zonën e bukur të Pazarit të Ri, ofron gatime Italiane, pasta dhe ...

Më tepër

Luga e Argjendtë është një restorant-dyqan i cili ofron gatime me produkte tërësishtë shqiptare dhe të marra direkt nga fermerët shqiptarë. Restoranti ndodhet në rrugën Nikolla Tupe, në zonë e Bllokut. Dhurata Thanasi Daneri është ...

Më tepër

Mullixhiu është restoranti më i ri në Tiranë dhe përsëri është bërë shumë i njohur. Ky është një restorant i vogël “nga ferma në tavolinë”, i cili ofron gatime unike shqiptare të ndërthurura ...

Më tepër

Nano Resort shtrihet në 60.000 metra katror hapësirë të gjelbëruar me pyje, e të mbjella të ndryshme, nga ullinjtë e deri tek gjithë frutat, perimet e lulet dekorative. Produktet merren direkt nga 4 serat e mëdha në ambientet e resortit ku rriten ...

Më tepër

Restorant Umami është restoranti më i ri dhe ndoshta një nga më fantastikër në Tiranë. Restorani u hap në natën më festive të vitit, në natën e Vitit të Ri, më 31 Dhjetor 2016. Restoranti është në pronësi ...

Më tepër

Il Gusto është hapur më Prill 2010 dhe gradualisht është pozicionuar në Tiranë si një nga restorantet më të mira dhe më cilësore. Me një pozicion perfekt, restoranti është shndërruar në një pikë takimi për ...

Më tepër

Hani në stilin Otoman në një restorant të vërtetë tradicional dhe duke u ulur në tavolinat e ulëta në stilin e odave (dhomat e pritjes) në një shtëpi të vjetër të kohës otomane. Muret e restorantit të mbushura nga rafte ...

Më tepër

Po kërkoni një vend me ushqim të cilësisë Italiane? Restorant Vita 99 nuk do t’ju zhgënjej! Vita 99, është restoranti më mirë për makarona të shijshme në Tiranë. Këtu shërbejnë ushqim të shijshëm dhe ...

Më tepër

Te Stela Resort ndodhet në autostradën Tirane-Durres, 7 km nga Tirana. Në këtë resort ju mund të gjeni gjithcka që ju duhet që të relaksoheni: hotel i këndshëm, pishinë, kopësht, restorante, facilitete spa. Dhomat janë të pastra, ...

Më tepër

Restorant Juveniljaështë nga më të mirët në Tiranë. Ju mund të shijoni këtu kuzhinën shqiptare e atë italiane. Dy kuzhinat kombinohen aq mirë sa të krijojnë për ju ushqim të jashtëzakonshëm. Ushqimi gjithnjë ...

Më tepër

Restoranti është një balancë perfekte e ndriçimit dhe shijes me një përkujdesje maksimale ndaj cilësisë dhe freskisë së ushqimit, të cilat do të bënin krenar shefat më të më të mirë në botë të ...

Më tepër

Emri i restorantit i thotë të gjitha. Delicatezze di Mare është një zgjedhje e shkëlqyer për shijen e detit. Këtu mund të gjeni produktet më të mira të detit. Peshku shërbehet i freskët, dhe menuja varet nga ajo qëështë ...

Më tepër

Agriturism Huqi ndodhet pranë një rezervuari, i rrethuar me vreshta, pemë ulliri, një vend i pastër dhe shumë relaksues. Restorantit ndodhet në fshatin Manëz, 30 minuta larg Tiranës TAGS: Restorant Huqi në Tiranë, fermë Huqi në Tiranë, ...

Më tepër

Ku mund të gjeni një restorant te mire italian në Tiranë? Ne ju sugjerojmë restorantin “Osteria Basilico”, që ofron specialitetet me te mira te kuzhines italiane. Këtu do të gjeni cilësi të lartë gatimi, verërat më të mira ...

Më tepër

Agroturizmi Hajdar Kuçi sjell konceptin e njohur si “nga toka në tavolinë”. Kjo fermë ndodhet jo shumë minuta larg kryeqytetit, në fshatin Marikaj, mes Tiranës dhe Durrësit. Me një kombinim të elementeve të natyrës, ferma është ...

Më tepër

Chakra jonëështë restoranti i vetëm Indian në Shqipëri që ofron ushqim të gatuar nga dy shefa indianë. Në këtë restorant mund të shijoni ushqimet e shijshme dhe me aromë Indie.

Më tepër

gif_img

Albania Holidays tours

  Tropikal resort