Si te vish ne Tirane

Tirana ndodhet në zemër të Shqipërisë, kështu që ju mund të vini këtu lehtësisht nga të gjitha drejtimet. Aeroporti është shumë afër kryeqytetit, vetëm 20 minuta larg. Por mund të mbërrini gjithashtu me autobus, traget, makinë apo taksi. Varet nga ju  

Aeroporti Nënë Tereza, 17 km në veri perendim të Tiranës është 30 minuta me makinë nga qendra e qytetit. Për turistët që vijnë në Tiranë për herë të parë, aty ndodhet dhe një qender informacioni për ta, ...

Më tepër

Ju mund të vini me autobus nga vendet fqinje: Kosova, Mali i Zi, Maqedonia apo Greqia. Cdo qytet i Shqipërisë ka gjithashtu një autobus direkt për në Tiranë, kryeqytetin e vendit. Pavarësisht mbipopullimit të autobusave ndërqytetas, Tirana ndoshtaështë ...

Më tepër

Udhëtimi me makinë në Shqipëri taniështë opsion i mirë për të eksploruar vendin, pasi rrugët janë përmisësuar ndjeshëm. I vetmi problem mund të jenë radhët e gjata në pikat kufitare dhe shpesh burokracia. Kryesisht ...

Më tepër

Janë disa linja me traget nga qytetet Italiane drejt portit të Durrësit, Shëngjinit dhe Vlorës. Nga Korfuzi vijnë dhjetra tragete në ditë drejt Sarandës vecanërisht në kohën e verës. Udhëtimet me traget janë dhe udhëtimi ...

Më tepër

Tirana është qytet i madh, por gjithsesi nëse doni të shihni shumë nga ky qytet, më mirë ta eksploroni në këmbë. Ndonjëherë ecja në rrugët dhe rrugicat e qytetit mund t'ju krijojnë një përshtypje më të këndshme ...

Më tepër

 

Editor's choice

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies