Evente

Tirana është kthyer në një qendër të njohur për evente të mëdha duke tërhequr mjaft artistë të huaj. Është një qytet me një rini energjike.  Këngëtarë të famshëm si Dua Lipa, Anastasia, John Newman, Bebe Rexha and Rita Ora kanë përformuar në sheshet e Tiranës, duke dhuruar spektakël. 

Nëse doni të postoni eventet tuaja, regjistrohuni në këtë link

Olive Oil Fest

29.10.2021
Jashte Tirane

Tirana Marathon 2021

17.10.2021
Qendra e Qytetit

Tirana Photo Festival 2021

08.10.2021 - 15.10.2021
Qendra e Qytetit

Ermal Meta koncert ne Tirane

17.09.2021 - 17.07.2021
Tirane

Mish-Mish Tirana Festival

10.09.2021 - 11.09.2021
Parku i Liqenit

Festivali Adriatik -Teatri Metropol

06.09.2021 - 19.09.2021
Qendra e Qytetit

Mural Fest Tirana

01.09.2021 - 30.09.2021
Tirane

Kinema Verore ne Tirane

01.08.2021 - 31.08.2021
Parku i Liqenit

International Folk Festival Tirana

22.07.2021 - 24.07.2021
Amfiteatri i Tiranës

Tradita shkodrane në Amfiteatrin e Tiranës

21.07.2021
Amfiteatri i Tiranës

Ekspozita "Killing Time" nga Adrian Çene

14.07.2021 - 31.08.2021
Qendra e Qytetit

999 Portrete Shqiptare

13.07.2021 - 21.07.2021
Tirane

Festa e Fërgesës te Kalaja e Tiranës

13.07.2021
Kalaja e Tiranës

'What I Saw'- ekspozite Fadil Berisha & Ina Dajci

10.07.2021 - 31.07.2021
Qendra e Qytetit

Ferma e Kafshëve-premierë

10.07.2021
Amfiteatri i Tiranës

“Kombinat”-shfaqje teatrale

08.07.2021 - 16.07.2021
Qendra e Qytetit

Njëmijë lejlek-ekspozitë te Galeria FAB

01.07.2021 - 01.10.2020
Tirane

Nata e këngës te Reja-Elhaida Dani

21.06.2021
Qendra e Qytetit

Stand Up komedi- Ina Gjonci

21.06.2021 - 22.06.2021
Tirane

Festa e Muzikës

19.06.2021 - 30.06.2021
Tirane

Festival i Resë-Edicioni i 5-të

04.06.2021 - 25.06.2021
Reja Al

Shfaqje e filmit “Wings of desire”

03.06.2021
Qendra e Qytetit

Ekspozitë fotografie "TRANZICIONI"

31.05.2021 - 15.06.2021
Qendra e Qytetit

Festivali MetroSound-Edicioni 3

11.04.2021 - 08.05.2021
Qendra e Qytetit

Najada Hamza- ekspozitë personale në Galerinë FAB

04.04.2021 - 05.05.2021
Sheshi Nene Tereza

Ekspozitë nga Ardian Isufi te Galeria 70

25.03.2021 - 09.05.2021
Qendra e Qytetit

Kahe 3- ekspozitë te Galeria FAB

16.03.2021 - 31.03.2021
Tirane

Bienalja Ndërkombëtare e Akuarelit 2021 në Tirane-IV

13.03.2021 - 24.03.2021
Qendra e Qytetit

Ditët e Kujtesës 2021-Ceremonia e hapjes

19.02.2021
Qendra e Qytetit

Ditët e Kujtesës-Ekspozitë e hapur në Sheshin Skënderbej

19.02.2021 - 26.02.2021
Sheshi Skënderbej

'Projekti' ekspozitë nga Shpëtim Kërçova

04.02.2021 - 20.03.2021
Qendra e Qytetit

Critical Mass Tirana

29.01.2021
Qendra e Qytetit

Takim letrar 'Këngët e buzëqeshjes'

13.01.2021
Sheshi Skënderbej

Ne artet figurative

21.12.2020
Rruga Kavajës

40 Vjet Histori në Vendin e Shqiponjave-Michel Setboun

04.12.2020 - 20.02.2021
Qendra e Qytetit

Dita e Clirimit

29.11.2020
Qendra e Qytetit

Dita e Pavaresise

28.11.2020
Qendra e Qytetit

Stand Up Albania

25.11.2020 - 05.01.2021
Tirane

Pertej rrenojave

24.11.2020
Reja Al

Diskutim me profesor Marco Baldassari

22.11.2020
Sheshi Nene Tereza

Klik Ekspo Group

21.11.2020 - 24.11.2020
Sheshi Nene Tereza

Rruga drejt suksesit

20.11.2020 - 22.11.2020
Tirane

Edicioni i 3-te Agrotech Expo 2020

19.11.2020 - 20.11.2020
Autostrada Tirane -Durres

Coloring

19.11.2020 - 13.12.2020
Qendra e Qytetit

Lule të bukura ka Tirona

17.11.2020
Tirane

Letërsia kineze për fëmijë në shqip

13.11.2020
Kalaja e Tiranës

Në labirint

12.11.2020 - 20.11.2020
Sheshi Skënderbej

The Bubble

10.11.2020 - 12.11.2020
Sheshi Nene Tereza

Arkiv i hapur-ekspozitë në Galerinë Kombëtare të Arteve

10.11.2020 - 31.03.2021
Qendra e Qytetit

Ajo

09.11.2020
Reja Al

Muzikantët e Bremenit

07.11.2020
Pazari i Ri

Mësojmë Prej Natyrës

06.11.2020
Parku i Liqenit

Ndryshimet Klimatike

05.11.2020
Tirane

Nëntor 23

03.11.2020 - 10.11.2020
Sheshi Skënderbej

Boeing boeing

31.10.2020 - 01.11.2020
Sheshi Nene Tereza

Bicikleta kundër varfërisë

23.10.2020 - 31.10.2020
Sheshi Nene Tereza

Tirana Photo Festival 2020

23.10.2020 - 31.10.2020
Sheshi Skënderbej

Verba Volant,Scripta Manent

22.10.2020 - 31.10.2020
Qendra e Qytetit

Pushteti i ndjenjave

22.10.2020 - 04.11.2020
Rruga Kavajës

Dhuro flokë,fal shpresë

21.10.2020
Reja Al

Side by side

21.10.2020 - 16.11.2020
Qendra e Qytetit

Pazari i Ri në dy kohë

19.10.2020
Pazari i Ri

Beethoven ne Amfiteater

18.10.2020
Parku i Liqenit

Hansel dhe Gretel

17.10.2020
Sheshi Nene Tereza

Panairi Nderkombetar i Edukimit

17.10.2020
Sheshi Nene Tereza

HALAL EXPO ALBANIA 2020

17.10.2020 - 19.10.2020
Sheshi Nene Tereza

Noti

13.10.2020
Tirane

EDICIONI I 4-RT "ENERGY EXPO & FORUM 2020"

08.10.2020 - 09.10.2020
Autostrada Tirane -Durres

Cleo

06.10.2020
Tirane

Covivere

06.10.2020
Amfiteatri i Tiranës

Adami dhe Evelina

05.10.2020
Tirane

Volunteer

03.10.2020 - 11.10.2020
Qendra e Qytetit

Petja dhe ujku

03.10.2020
Qendra e Qytetit

Different Trains Festival

02.10.2020 - 10.10.2020
Qendra e Qytetit

Vitaminat e Jetes- Teatri i Kukullave

02.10.2020 - 31.10.2020
Tirane

Arkive e Hapur- Galeria e Arteve

01.10.2020 - 31.10.2020
Tirane

Festivali i xhazit 2020, Tirane

30.09.2020 - 03.10.2020
Sheshi Skënderbej

Panairi i Edukimit jashtë Shqipërisë

28.09.2020 - 28.09.2021
Sheshi Nene Tereza

“Ditët Europiane të Trashëgimisë Kulturore”

26.09.2020 - 29.09.2020
Qendra e Qytetit

Festivali i artistëve të rrugës

22.09.2020 - 27.09.2020
Reja Al

Eci & Pedaloj Për Klimën

18.09.2020
Sheshi Nene Tereza

Ata hyjnë pa trokitur

01.09.2020 - 10.09.2020
Qendra e Qytetit

Ekspozita kushtuar figurës së Ismail Qemal Vlorës

29.08.2020 - 24.09.2020
Qendra e Qytetit

DokuFest në Tiranë

04.08.2020
Reja Al

Kamp Veror 2020

04.08.2020 - 31.08.2020
Parku i Liqenit

Visual Art Gallery

04.08.2020 - 07.08.2020
Sheshi Skënderbej

Festivali i Rese, 4

21.07.2020 - 02.08.2020
Reja Al

Netet Latine

20.07.2020 - 01.09.2020
Reja Al

Eco Fica

20.07.2020
Reja Al

Netet e Kinemasë Italiane në Tiranë

13.07.2020 - 17.08.2020
Reja Al

Kampionat basketbolli

03.07.2020 - 04.07.2020
Tirane

Monologje të Shekspirit në Teatrin Metropol

18.06.2020 - 06.08.2020
Tirane

Festivali mbarëkombëtar i Akuarelit, Tirane

17.06.2020 - 26.06.2020
Qendra e Qytetit

Rrajët lëvizin

27.04.2020
Tirane

4th Edition, International Tourism Fair Tirana 2020

03.04.2020 - 04.04.2020
Autostrada Tirane -Durres

Tullumbaci i kuq

03.04.2020 - 03.05.2020
Tirane

Samiti Digital

02.04.2020 - 03.04.2020
Tirane

Muzikë elektronike tek Pepper Pizza Tirana

31.03.2020 - 31.03.2021
Blloku

Festa e verës- Festë Kombëtare

14.03.2020
Sheshi Skënderbej

Maluma World Tour - Tirana

14.03.2020
Tirane

La Boheme- Giacomo Pucini

13.03.2020 - 16.03.2020
Sheshi Nene Tereza

Komedia Lojë dashurie

08.03.2020
Tirane

Festa e Gruas, marshojmë së bashku

08.03.2020
Parku i Liqenit

Klasikët në Opera DUO

07.03.2020
Tirane

Kangoo në Park!

06.03.2020
Parku i Liqenit

Forumi i grave frankofone, Art dhe angazhim

06.03.2020 - 06.03.2021
Tirane

Edicioni i 7-te – Horeca

04.03.2020 - 06.03.2020
Tirane

Miss Julie- Teater

29.02.2020 - 22.03.2020
Parku i Liqenit

Dashuria vs Maska

22.02.2020
Tirane

Ëndrra E Një Nate Vere - Uilliam Shekspir

21.02.2020 - 29.02.2020
Tirane

Ëndrra e Madhe

20.02.2020
Tirane

Shqipëria në vitin 1996 kundrejt vitit 2018

20.02.2020 - 23.02.2020
Tirane

Kopshti me dallëndyshe

20.02.2020 - 23.02.2020
Art Turbina

Konferencë - Emigracioni politik shqiptar

19.02.2020
Sheshi Skënderbej

Nata e kinemasë - Fëmijët e Diktaturës

19.02.2020
Sheshi Nene Tereza

NUK DËGJOJ-NUK SHIKOJ-NUK FLAS

17.02.2020 - 19.02.2020
Tirane

Sofra Tironse 2020

17.02.2020
Tirane

Pikaloshja dhe Zigzagu

15.02.2020 - 23.02.2020
Tirane

Koncerti i dashurisë

14.02.2020
Tirane

Shën Valentini në Park

14.02.2020
Tirane

Muzeu i dëgjimit 2

13.02.2020
Tirane

Një pasdite në muze

13.02.2020
Tirane

Galaksia

13.02.2020 - 20.02.2020
Art Turbina

Flashback

12.02.2020 - 25.02.2020
Tirane

KORI I RESE

12.02.2020
Tirane

Street Food - New Bazaar

11.02.2020
Tirane

Drive In Cinema

11.02.2020
Tirane

Koncert festiv - 100 vjetori i Tiranes

11.02.2020
Sheshi Nene Tereza

Hortus Conclusus - Orion Shima

10.02.2020 - 20.02.2020
Tirane

Qullaci i hekurt

08.02.2020 - 09.02.2020
Tirane

Vrapo Kundër Korrupsionit

08.02.2020
Parku i Liqenit

Misioni i bletëve

08.02.2020 - 29.03.2020
Tirane

Puccini in love

07.02.2020
Tirane

HEDDA GABLER

06.02.2020 - 16.02.2020
Tirane

‘Boeing Boeing’ komedi në Teatrin Eksperimental

04.02.2020 - 07.02.2020
Qendra e Qytetit

Eventet e shkurtit për 100 vjetorin e Tiranes kryeqytet

03.02.2020 - 29.02.2020
Sheshi Nene Tereza

Baleti MONGER

03.02.2020
Tirane

Torta e ditëlindjes

02.02.2020 - 28.02.2020
Tirane

MetroSounds – Edicioni i dytë

01.02.2020 - 20.02.2020
Tirane

Letra

31.01.2020 - 09.02.2020
Tirane

Tre

30.01.2020
Tirane

84 vjet Kadare

28.01.2020
Tirane

Liria përmes Artit

27.01.2020 - 31.01.2020
Tirane

Shteg

27.01.2020 - 31.01.2020
Tirane

Mësojmë dhe Luajmë Sëbashku

26.01.2020
Parku i Liqenit

Koncert i Bandës së Qytetit

26.01.2020
Parku i Liqenit

Shtëpia e Embëlsirave

25.01.2020 - 26.01.2020
Tirane

ORA E LIGË

24.01.2020
Tirane

Shtegu i gjelbër 2020

24.01.2020 - 02.02.2020
Tirane

Ergys Zhabjaku - FISH TANK

23.01.2020 - 07.03.2020
Tirane

Fqinj- i Huaj- Fqinj

23.01.2020
Tirane

Ekspozita – Jetët e të tjerëve

22.01.2020 - 04.02.2020
Tirane

The Three Pigs

18.01.2020 - 19.01.2020
Tirane

Muzeu i Dëgjimit

17.01.2020
Tirane

Delja e Detit

11.01.2020 - 12.01.2020
Tirane

Kuçedra - ekspozitë me fotografi

11.01.2020 - 31.01.2020
Tirane

Revizori – Një komedi satirike

09.01.2020 - 12.01.2020
Art Turbina

CineClub i IIC - Takimet e Bibliotekës - Si ishim në vitet 60

08.01.2020 - 08.12.2019
Sheshi Skënderbej

Ekspozita personale – Pezull

06.01.2020 - 16.01.2020
Tirane

Biletë për në Polin e Veriut

06.01.2020 - 19.01.2020
Art Turbina

Komedia 'Tango' në Amfiteatrin e Tiranës

29.12.2019 - 30.12.2019
Amfiteatri i Tiranës

DisneyLand Show - Pazari i Ri

29.12.2019
Pazari i Ri

Le të vallëzojmë

28.12.2019
Tirane

Shfaqja teatrale - Këngëtarja tullace

28.12.2019 - 29.12.2019
Teatri Kombetar

Apostoli dhe miqtë

28.12.2019
Art Turbina

Koncert Instrumental Violine

24.12.2019
Qendra e Qytetit

MUZIKALI - ANNIE

24.12.2019 - 27.12.2019
Art Turbina

Krishtlindje dhe Diell në Re

24.12.2019 - 27.12.2019
Reja Al

Princesha mbi bizele

23.12.2019
Tirane

Buzëqesh me fëmijët

23.12.2019
Tirane

Grinçi vjedh Krishtlindjet

21.12.2019 - 22.12.2019
Tirane

Frank Sinatra Tribute Show

20.12.2019
Tirane

Rage of the Rampage- koncert në Tiranë

20.12.2019
Sheshi Skënderbej

Koncert Solidariteti

20.12.2019
Tirane

Këpucët e kuqe

19.12.2019
Tirane

Ekspozita kolektive - IN paper and plex

19.12.2019 - 07.01.2020
Tirane

Shfaqja e filmit- Campeones

19.12.2019
Tirane

Ëndrra e një nate vere- shfaqje në Teatrin Metropol

19.12.2019 - 21.12.2019
Qendra e Qytetit

Epsh dhe lakmi

19.12.2019 - 29.12.2019
Art Turbina

Viti i Ri ne Shtëpinë Sudio Kadare

18.12.2019
Qendra e Qytetit

Engjëjt e Amerikës

18.12.2019 - 22.12.2019
Tirane

Pianodrom7 – Tastat e zeza dhe të shpresës

18.12.2019 - 23.12.2019
Tirane

Ekzpozita EUnderground

17.12.2019 - 21.12.2019
Tirane

Sot në Mbrëmje-Lola Blau

14.12.2019 - 15.12.2019
Art Turbina

Eja këndo me ne

13.12.2019
Art Turbina

Garden tek Pepper Pizza Tirana

12.12.2019 - 12.12.2020
Blloku

Hannah Arendt-film gjerman

12.12.2019
Tirane

Luksi i një stili italian

10.12.2019 - 20.12.2019
Qendra e Qytetit

‘Shirli Valentina’ tek ArTurbina

07.12.2019 - 08.12.2019
Qendra e Qytetit

Nata e Bardhë në Tiranë

29.11.2019
Sheshi Skënderbej

Diskutim mbi modën e qëndrueshme

27.11.2019
Sheshi Nene Tereza

Libri i Paqes - shfaqje për fëmijë

24.11.2019 - 01.12.2019
Art Turbina

Panairi ‘Njihuni me Rusinë’ në Tiranë

23.11.2019 - 26.10.2019
Tirane

Internet i sigurt ne shesh

22.11.2019
Qendra e Qytetit

Ekspozite ‘Miss Edith Durham” ne Muzeun Historik Kombetar

20.11.2019 - 30.11.2019
Qendra e Qytetit

Dita e Çlirimit të Tiranës

17.11.2019
Qendra e Qytetit

Panairi ‘Shqipëria punon token’ 2019

16.11.2019 - 17.11.2019
Sheshi Skënderbej

Premiera e filmit 'Une Leonardo' ne COD

16.11.2019 - 17.11.2019
Tirane

Tirana Street Food Festival 2019

14.11.2019 - 17.11.2019
Sheshi Skënderbej

Baleti "Zhizel" ne ArTurbina

14.11.2019 - 15.11.2019
Art Turbina

Panairi i 22-të i Librit Tirana 2019

13.11.2019 - 17.12.2019
Tirane

Flaviu Rogojan-Artist Talk

11.11.2019
Tirane

Rruga Bornholm

09.11.2019
Tirane

Pas vdekjesë - Një komedi nga Cajupi

07.11.2019 - 11.11.2019
Qendra e Qytetit

Marshim për krizën klimatike

01.11.2019
Sheshi Nene Tereza

N'gaz fest -Retro Albania

01.11.2019 - 03.11.2019
Tirane

MILONGA Tango and Wine

31.10.2019
Blloku

Amelie vrapon- film gjerman

26.10.2019
Tirane

Innovation Nest Festival 2019

24.10.2019 - 25.10.2019
Art Turbina

Women in Tech

21.10.2019
Qendra e Qytetit

Ekspozite e Martin Stommel-Lust and Expectation

21.10.2019 - 15.11.2019
Tirane

Xhelatët -shfaqje teatrale në ArTurbina

17.10.2019 - 20.10.2019
Art Turbina

AllWeb Albania 2019

17.10.2019
Qendra e Qytetit

Korridoreve

15.10.2019
Tirane

Maratona e Tiranës 2019

13.10.2019
Qendra e Qytetit

Tirana Kino Kabaret

11.10.2019 - 17.10.2019
Tirane

Rock nën kurorën e ullirit

08.10.2019
Amfiteatri i Tiranës

Tirana Photo Festival 2019

08.10.2019 - 15.10.2019
Tirane

Women founders talk

03.10.2019
Tirane

MetroFest 3

03.10.2019 - 27.10.2019
Qendra e Qytetit

Tre Tenoret

03.10.2019
Qendra e Qytetit

Alban Skenderaj koncert ne Amfiteatrin e Tiranes

27.09.2019
Amfiteatri i Tiranës

Techstars Startup Weekend Women Tirana

27.09.2019 - 29.09.2019
Tirane

Koncert Solo i Merita Halilit

27.09.2019 - 28.09.2019
Sheshi Nene Tereza

Tirana Tech Open 2019

25.09.2019 - 27.09.2019
Tirane

Edicioni i 17 i Tirana International Film Festival

23.09.2019 - 29.09.2019
Qendra e Qytetit

Festivali Pandival

22.09.2019
Tirane

Ekspozitë personale e Adrian Pacit

20.09.2019 - 01.12.2019
Qendra e Qytetit

Capital T Time Capsule

20.09.2019
Sheshi Nene Tereza

Tirana International Watercolor Biennale

20.09.2019 - 30.09.2019
Sheshi Skënderbej

Ekspozita ‘Western Promises’ në COD

19.09.2019 - 31.10.2019
Tirane

Aurela Gace koncert në Amfiteatrin e Tiranës

18.09.2019
Amfiteatri i Tiranës

Nata e Gjelbër në Pezë

15.09.2019
Jashte Tirane

Nata Finale e Maratonës së Këngës 2019

09.09.2019 - 07.09.2019
Amfiteatri i Tiranës

Dance Experience Tirana 2019

07.09.2019
Amfiteatri i Tiranës

Shfaqje cirku në sheshin Skënderbej

07.09.2019
Sheshi Skënderbej

Fundjavë në Park

06.09.2019 - 08.09.2019
Parku i Liqenit

Michalis Hatzigiannis koncert në Tiranë

04.09.2019
Amfiteatri i Tiranës

Balkan Snooker Open 2019

08.08.2019 - 11.08.2019
Tirane

Kinemaja Verore

07.08.2019 - 29.08.2019
Pazari i Ri

Kontesha e Hong Kong-ut

05.08.2019
Reja Al

Festa e Fergesës

29.07.2019
Kalaja e Tiranës

Architectour

28.07.2019
Sheshi Nene Tereza

DokuFest në Tiranë

26.07.2019
Parku i Liqenit

Latin Summer Fest tek Amfiteatri i Tiranës

25.07.2019
Amfiteatri i Tiranës

"Streha mes Reve"

24.07.2019
Tirane

Kinemaja Verore

24.07.2019 - 29.07.2019
Pazari i Ri

Koncerti i Orkestrës Verore

23.07.2019
Amfiteatri i Tiranës

"Leonardo – Opera Omnia"

22.07.2019 - 10.08.2019
Qendra e Qytetit

Hemingway Jazz Fest 7

21.07.2019 - 22.07.2019
Tirane

DrØnes '72 rock live tek Tulla

20.07.2019 - 21.07.2019
Sheshi Skënderbej

Party në Liqen

20.07.2019
Parku i Liqenit

Peza Music Garden

18.07.2019
Tirane

Yoga & Meditim

18.07.2019
Zona Farkës

Opera në park

18.07.2019 - 20.07.2019
Sheshi Skënderbej

Ekspozita “Duke pikturuar filmin”

18.07.2019 - 31.08.2019
Tirane

Kampi Veror 2019

16.07.2019 - 15.08.2019
Parku i Liqenit

Koncert në Sheshin Skënderbej

15.07.2019
Sheshi Skënderbej

Illuzionarium në sheshin Skënderbej

13.07.2019 - 15.07.2019
Sheshi Skënderbej

Dancing in Albania - shfaqje baleti

13.07.2019
Amfiteatri i Tiranës

America the Beatiful -koncert

12.07.2019
Amfiteatri i Tiranës

Festa e Fërgesës

12.07.2019
Tirane

Urbana me Electronic Beats

12.07.2019 - 13.07.2019
Autostrada Tirane -Durres

“LET’S BE HAPPY”

11.07.2019
Art Turbina

Zogu i Zi

10.07.2019 - 11.07.2019
Tirane

Coca-Cola Summer Festival

04.07.2019
Sheshi Skënderbej

'Vitium'- Festivali i muzikës elektronike

29.06.2019 - 30.06.2019
Tirane

Fast & Luxury paradë makinash dhe koncert

28.06.2019 - 29.06.2019
Sheshi Nene Tereza

Koncert - Adam Clay në Amfiteatrin e Tiranës

28.06.2019
Amfiteatri i Tiranës

Ritëm mbi ura

28.06.2019
Tirane

Ekspozita retrospektive e Kolë Idromenos

27.06.2019 - 31.07.2019
Qendra e Qytetit

Tregimi Zoologjik te Reja

26.06.2019 - 26.07.2019
Qendra e Qytetit

Albania Guitar Festival

24.06.2019
Pazari i Ri

Clio-këngë franceze koncert në Tiranë

21.06.2019
Qendra e Qytetit

Street Food te Pazari i Ri

21.06.2019
Qendra e Qytetit

HATHA YOGA- Fushat e Liqenit Artificial

21.06.2019
Parku i Liqenit

Simfonia 57 tek Sheshi Skënderbej

20.06.2019
Qendra e Qytetit

Flight for Survival campaign

18.06.2019
Sheshi Nene Tereza

ART nga Yasmina Reza-Premierë ne Teatrin Metropol

16.06.2019 - 25.05.2019
Qendra e Qytetit

Petrit Çeku- Albania Guitar Festival

08.06.2019
Amfiteatri i Tiranës

Atje ku mali takon hënën

08.06.2019 - 16.06.2019
Qendra e Qytetit

VegFest Albania

08.06.2019
Pazari i Ri

Ritfolk Reunion 8 Qershor

08.06.2019
Tirane

Yoga me moshën e tretë

07.06.2019
Tirane

Përralla muzikore “Petja dhe ujku”

06.06.2019 - 07.06.2019
Tirane

Duete Shqiptare Pop Rock

02.06.2019 - 02.05.2019
Tirane

Festojme 1 Qershorin

01.06.2019
Tirane

Efi Gjika në Amfiteatër

01.06.2019
Parku i Liqenit

Zumba per femije

01.06.2019
Tirane

Artizanët kreativ në Pazar

01.06.2019 - 02.06.2019
Pazari i Ri

Këngët e Liqenit

31.05.2019
Parku i Liqenit

Baleti La Sylphide

30.05.2019 - 02.06.2019
Art Turbina

Armaldo Kllogjeri në Amfiteatër

30.05.2019
Parku i Liqenit

Turizmi është Kulturë

29.05.2019 - 31.05.2019
Tirane

Festivali Ndërkombëtar Kulturor 'Fije Bari' në Tiranë

29.05.2019 - 31.05.2019
Qendra e Qytetit

Saz'iso në Amfiteatrin e Tiranës

25.05.2019
Parku i Liqenit

Festivali Nderkombetar i Kukullave

25.05.2019 - 01.06.2019
Tirane

Poetry Slam

23.05.2019
Qendra e Qytetit

Harku i Triumfit të Qerimajve

22.05.2019
Parku i Liqenit

Europa e Qytetareve

21.05.2019
Tirane

Citizen Europe

21.05.2019
Tirane

Tirana Art Festyou

20.05.2019 - 21.05.2019
Tirane

Takim letrar me Sandra Hoffmann

18.05.2019
Qendra e Qytetit

Atje ku mali takon hënën - Grace Lin

18.05.2019 - 16.06.2019
Tirane

OSCAL 2019 Open Source Conference Albania

18.05.2019 - 19.05.2019
Tirane

Koncert "Hitet e Veriut"

18.05.2019
Amfiteatri i Tiranës

Colour Day Festival Albania 2019

18.05.2019
Sheshi Nene Tereza

Espozite personale Xhoxho

16.05.2019 - 23.05.2019
Sheshi Skënderbej

Festivali i Resë

16.05.2019 - 30.05.2019
Qendra e Qytetit

Kultura e Poshtërimit

15.05.2019 - 19.05.2019
Tirane

Festivali i Pijeve dhe te Ushqimeve

10.05.2019 - 12.04.2019
Tirane

Panairi i BE-së

10.05.2019
Tirane

“Il Trovatore” Opera

08.05.2019 - 11.05.2019
Tirane

Java e Evropës 2019

07.05.2019
Parku i Liqenit

Feja ne Shoqeri Modeli Shqiptar

06.05.2019 - 12.05.2019
Tirane

5 Maj - Dita pa makina

05.05.2019
Tirane

Minus 1 by Electronic Beats

30.04.2019
Sheshi Skënderbej

Steelwings MotoFest 2019, Edicioni 11-të

27.04.2019 - 28.04.2019
Sheshi Skënderbej

Festivali i Fëmijëve

27.04.2019
Tirane

Salome ne Teatrin Kujtim Spahivogli

26.04.2019 - 28.04.2019
Qendra e Qytetit

Panairi Work and Study në Tiranë

26.04.2019 - 28.04.2019
Tirane

RetroPublik

24.04.2019
Qendra e Qytetit

Olen Cesari - Live in Tirana 2019

23.04.2019
Sheshi Nene Tereza

Terrarium Day me AISEC

22.04.2019
Tirane

Dita e Tokes- ekspozite

22.04.2019
Qendra e Qytetit

Dajti Trail Running

21.04.2019
Mali Dajtit

Sa-Cha-Ba te Reja

20.04.2019
Qendra e Qytetit

Festivali i Vallëzimit në Shqipëri

19.04.2019 - 21.04.2019
Tirane

"Ditari i Ana Frank" shfaqje teatrale

19.04.2019 - 05.05.2019
Tirane

Panairi i Tokës

19.04.2019
Qendra e Qytetit

Dita e Tokës te Reja

19.04.2019
Qendra e Qytetit

"Drawings of a lifetime" ekspozitë nga Lekë Tasi

17.04.2019 - 28.04.2019
Qendra e Qytetit

Travel Blog Tour 2019

15.04.2019 - 20.04.2019
Tirane

Toka e fëmijëve -ekspozitë

11.04.2019 - 17.04.2019
Tirane

Unë dhe Kaminski (film)

11.04.2019
Tirane

Dashurite e Virgjereshes Madalene

06.04.2019 - 07.04.2019
Sheshi Skënderbej

E shtuna e mbrëmjes Latine te Reja

06.04.2019
Qendra e Qytetit

Panairi Ndërkombëtar i Turizmit Tirana 2019, Edicicioni i III

05.04.2019 - 06.04.2019
Autostrada Tirane -Durres

Norm dhe Ahmed

05.04.2019 - 14.04.2019
Tirane

Princess Rally Albania 2019

29.03.2019
Tirane

8 Femra

27.03.2019 - 27.03.2020
Tirane

Latin night te Reja

27.03.2019
Qendra e Qytetit

Panairi Gratë në Biznes

19.03.2019 - 19.02.2019
Tirane

Opera 'La Boheme' në Pallatin e Kongreseve

16.03.2019 - 19.03.2019
Tirane

Dita e Verës në Tiranë

14.03.2019
Tirane

Festivali Ndërkombëtar i Gruas

08.03.2019 - 11.02.2019
Qendra e Qytetit

Samiti i Diasporës-aktivitete në Tiranë

28.02.2019 - 02.03.2019
Tirane

Samiti i Diasporës Shqiptare në Tiranë

28.02.2019 - 02.02.2019
Tirane

Share Tirana 2019

28.02.2019
Qendra e Qytetit

Kreditorët - shfaqje teatri tek ArTurbina

25.02.2019 - 27.12.2018
Tirane

Muzikë akustike te Prohibition Bar

23.02.2019 - 23.01.2019
Blloku

The Donald- ekspozitë nga Avni Delvina

17.02.2019 - 23.02.2019
Qendra e Qytetit

Ekspozita "Vajzat e Fuqishme të Ballkanit"

11.02.2019 - 28.02.2019
Tirane

Sofra Tironse 2019

11.02.2019
Tirane

Dajti N Fest 2019

09.02.2019
Mali Dajtit

“Përrallë Mesdheu” në Metropol

08.02.2019 - 09.03.2019
Qendra e Qytetit

Festa e Çokollatës në Tiranë

07.02.2019
Qendra e Qytetit

Crescendo Musicale në ArTurbina

03.02.2019 - 21.02.2019
Blloku

Shfaqje teatrale ‘Mashtrimi’ në ArTurbina

01.02.2019 - 03.02.2019
Tirane

Viti i Ri Kinez në Tiranë

01.02.2019 - 01.01.2019
Sheshi Skënderbej

Mbretëresha e bukur e Linejnit

26.01.2019 - 17.02.2019
Qendra e Qytetit

‘Turp’ shfaqje te Reja

26.01.2019
Reja Al

Ekspozita 'Kthim në kohë -Shqipëria e viteve 90'

24.01.2019 - 03.02.2019
Sheshi Skënderbej

Fshati Primitiv Ndriçohet nga Meteorë-Ekspozitë nga Maks Velo

17.01.2019 - 30.01.2019
Sheshi Nene Tereza

Komedi 'Këmbëzbathur në Park' te ArTurbina

17.01.2019 - 20.01.2019
Tirane

Sherlok Holms dhe Langoi i Baskervillëve

17.01.2019 - 10.02.2019
Qendra e Qytetit

DADDY G -koncert ne Tirane

11.01.2019
Sheshi Skënderbej

Ekspozitë e rrallë e ‘Carta Nautica Uno’ në COD

09.01.2019 - 17.01.2019
Qendra e Qytetit

Kuju Light Festival Tirana

29.12.2018 - 30.12.2018
Qendra e Qytetit

Dhuro një xhup, ngroh një shpirt!

06.12.2018
Sheshi Skënderbej

Festivali i Zogjve - Edicioni i 3-të

06.12.2018 - 09.12.2018
Autostrada Tirane -Durres

Anne & Zef Opera

05.12.2018 - 10.12.2018
Tirane

Artet Publike-Punishte

01.12.2018 - 01.03.2019
Tirane

Këpucët e Krishtlindjes

01.12.2018 - 16.12.2018
Sheshi Skënderbej

Critical Mass Tirana 2018

30.11.2018
Sheshi Skënderbej

100 minuta per dekore festive

29.11.2018 - 29.12.2018
Tirane

'Ngjyrat e Nëntorit'- koncert nga QKKF

28.11.2018
Sheshi Skënderbej

'Buqetë Zhongleristike' shfaqje cirku

28.11.2018 - 29.11.2018
Qendra e Qytetit

SEAD KAZANXHIU 'FOLETË' Installacion

26.11.2018
Sheshi Skënderbej

Ekspozitë nga Flaka Haliti në GKA Tirane

26.11.2018
Qendra e Qytetit

'Ditari i Ana Frank'-shfaqje teatrale

21.11.2018 - 24.11.2018
Tirane

Pazari i dhuratave artizanale te Pazari i Ri

18.11.2018 - 06.01.2019
Pazari i Ri

'Jashtë derës'-shfaqje teatrale

17.11.2018 - 16.12.2018
Tirane

Motër e Vëlla - shfaqje teatrale për fëmijë

17.11.2018 - 24.11.2018
Qendra e Qytetit

'At Sergi' tek arTurbina

15.11.2018 - 18.11.2018
Tirane

Panairi i 21-të i Librit Tirana 2018

14.11.2018 - 18.11.2018
Qendra e Qytetit

Gatuajmë në Pazar

10.11.2018
Pazari i Ri

BALETI "ZHIZEL" tek arTurbina

09.11.2018 - 11.11.2018
Tirane

Prapaskena e Fatit-Komedi Muzikore

08.11.2018 - 16.11.2018
Tirane

Ceremonia e cmimeve e DocuTIFF 2018

02.11.2018 - 09.11.2018
Tirane

Tirana Photo Festival 2018

01.11.2018 - 07.11.2018
Qendra e Qytetit

'Njëlloj si ti' - Shfaqje me kukulla

27.10.2018 - 23.12.2018
Qendra e Qytetit

Halloween Party nga Kallz

27.10.2018
Tirane

Multi-Gjuhët 2018

27.10.2018 - 24.12.2018
Tirane

Vrapo me shpresë

27.10.2018
Parku i Liqenit

Muzikë Live tek Season Restorant

25.10.2018
Pazari i Ri

Miss Globe 2018 në Tiranë

21.10.2018
Qendra e Qytetit

Fustanella Festival II edition

19.10.2018 - 29.10.2018
Tirane

'Oskari dhe tezja Roze' shfaqje teatrale

18.10.2018 - 21.10.2018
Tirane

Nata e zjarreve nga Cirku Kombëtar

17.10.2018
Amfiteatri i Tiranës

Shi idesh

17.10.2018
Reja Al

Magjia e Cirkut në Parkun e Liqenit

15.10.2018 - 15.10.2019
Parku i Liqenit

Gatuajmë në Pazarin e Ri

13.10.2018
Pazari i Ri

Panairi "Shqipëria punon tokën", edicioni II

12.10.2018 - 13.10.2018
Tirane

TAG- Komedi tek ArTurbina

11.10.2018 - 14.10.2018
Tirane

Maratona e Tiranes 2018

07.10.2018
Qendra e Qytetit

Koncert 3 Musketjerët tek Amfiteatri i Tiranës

04.10.2018
Amfiteatri i Tiranës

Konferenca e Parë e Ballkanit Perëndimor në Tiranë

03.10.2018 - 04.10.2018
Sheshi Nene Tereza

Balkan Film Market 2018

03.10.2018 - 07.10.2018
Qendra e Qytetit

MetroFest 2 në Teatrin e Metropolit

03.10.2018 - 14.10.2018
Qendra e Qytetit

‘Nga sytë e Kllounit’ shfaqje cirku

29.09.2018
Qendra e Qytetit

'Magjia e Zanave' në Cirkun Kombëtar

29.09.2018
Qendra e Qytetit

Etno Spirit tek Amfiteatri i Tiranës

29.09.2018
Amfiteatri i Tiranës

MUZEU LËVIZËS në Tiranë

28.09.2018
Qendra e Qytetit

'Një pasdite në muze'

27.09.2018
Qendra e Qytetit

Dren Abazi në Amfiteatër

27.09.2018
Amfiteatri i Tiranës

Medea në Teatrin Eksperimental

27.09.2018
Qendra e Qytetit

Shfaqje teatrale 'Kaligula'

24.09.2018
Sheshi Nene Tereza

Festa e Domates në Shëngjergj

22.09.2018
Shengjergj, Tirane, Shqiperi

Event nga Shoqata Poloni-Shqipëri

20.09.2018
Qendra e Qytetit

Taw2018 - Shfaqja e "Konkurrencës"

20.09.2018
Qendra e Qytetit

Java e Arkitekturës , Tiranë 2018

18.09.2018 - 28.09.2018
Tirane

Festivali i Inovacionit në Tiranë

18.09.2018 - 20.09.2018
Qendra e Qytetit

"Historia e Skënderbeut" në pikturë

15.09.2018 - 25.09.2018
Qendra e Qytetit

'Miushet e shkathëta' tek Teatri Metropol

15.09.2018 - 16.09.2018
Qendra e Qytetit

Peza N'Fest Rebel 2018

15.09.2018 - 16.09.2018
Tirane

Ekspozita Myrtis, ballë për ballë me të shkuarën

14.09.2018 - 06.10.2018
Qendra e Qytetit

'FIDEM' Ekspozitë personale nga Greg Rama

13.09.2018 - 30.09.2018
Blloku

Festivali i Filmit dhe Muzikës në Tiranë

13.09.2018 - 20.09.2018
Pazari i Ri

Opera "Katër i Radës" - Fundosja e Anijes

10.09.2018
Amfiteatri i Tiranës

Elita 5 në Tiranë

07.09.2018
Qendra e Qytetit

Dita e Shën Terezës në Tiranë

05.09.2018
Qendra e Qytetit

Nata e Gjelbër në Park

01.09.2018 - 02.09.2018
Tirane

Festivali i Balonave në Tiranë

01.09.2018 - 02.09.2018
Parku i Liqenit

Koncerti 'Forca e Shqipërisë' tek Sheshi Skënderbej

28.08.2018 - 29.08.2018
Sheshi Skënderbej

Koncert "Karajfilat e Shkodrës"

23.08.2018
Amfiteatri i Tiranës

Ekspozita "Sekreti" tek Reja

15.08.2018 - 16.08.2018
Reja Al

Love Music Park

13.08.2018 - 14.08.2018
Parku i Liqenit

Balloon Dart & Ring Toss tek Sheshi Rekreativ "Sitki Çiço"

03.08.2018
Sheshi Rekreativ "Sitki Çiço"

Bonbon Festival Tirana 2018

02.08.2018 - 04.08.2018
Tirane

"Las Migas" Flamenco koncert në Tiranë

28.07.2018 - 29.07.2018
Blloku

DokuFest në Tiranë

28.07.2018
Amfiteatri i Tiranës

Daddy Yankee koncert në Tiranë

27.07.2018
Sheshi Skënderbej

PriFest në Tiranë

26.07.2018
Qendra e Qytetit

Beach Volley në Tirana FanZone 2018

25.07.2018
Qendra e Qytetit

Eleni Foureira koncert në Tiranë

25.07.2018
Qendra e Qytetit

Filmat Shqipëtarë të viteve 90

24.07.2018
Qendra e Qytetit

Ekspozite Performance

24.07.2018 - 29.07.2018
Qendra e Qytetit

Konferenca 'World Youth Skills'

16.07.2018
Parku i Liqenit

Eja luaj në parkun tënd

14.07.2018
Rinia Park

Programi DokuLab

13.07.2018
Qendra e Qytetit

Global Village

13.07.2018
Qendra e Qytetit

Ekspozitë tek Turbina

06.07.2018 - 09.07.2018
Tirane

Shqipëria 1981 - 1991

06.07.2018 - 02.09.2018
Qendra e Qytetit

Kangoo në Parkun e Tiranës

05.07.2018
Parku i Liqenit

Kampi Veror 'Sport Fest'

05.07.2018 - 14.07.2018
Parku i Liqenit

Hot Club Tirana

04.07.2018
Blloku

Balet Sprint - The Greatest Showman

03.07.2018
Parku i Liqenit

Kangoo Jumping-aktivitet sportiv ne Tirane

02.07.2018
Qendra e Qytetit

Netët e Kinemasë Italiane në Tiranë

02.07.2018 - 31.07.2018
Qendra e Qytetit

'A vdiq ai' tek Teatri Kombetar

30.06.2018 - 01.07.2018
Qendra e Qytetit

Ayo, koncert në Tiranë

28.06.2018
Parku i Liqenit

‘Edi Hila-Piktori i Transformimit’

26.06.2018 - 29.07.2018
Qendra e Qytetit

OPERA SOUL në Muzeun Historik Kombëtar

25.06.2018
Qendra e Qytetit

Botërori i Solidaritetit

24.06.2018
Parku i Liqenit

'Qeni që nuk dinte të lehte' tek Teatri i Kukullave

23.06.2018 - 24.06.2018
Qendra e Qytetit

Koncert për fëmijë 'Magjia e Baletit'

22.06.2018
Parku i Liqenit

Yoga Fest 2018

22.06.2018 - 23.06.2018
Parku i Liqenit

Artizanati Shqiptar në Pazarin e Ri

22.06.2018 - 21.07.2018
Pazari i Ri

Joga në Park

21.06.2018
Parku i Liqenit

Koncerti ' Zërat e Bardhë'

21.06.2018
Parku i Liqenit

Koncert Festiv tek Amfiteatri i Tiranës

20.06.2018
Parku i Liqenit

Kala Festival në Shqipëri

20.06.2018 - 27.06.2018
Dhermi, Shqiperi

Ekspozitë dokumentare: Ish Sigurimi në Konispol

19.06.2018 - 22.06.2018
Parku i Liqenit

Koncerti 'Lo Cortes No Quita Lo Gallardo'

19.06.2018
Qendra e Qytetit

Baleti 'Liqeni i Mjellmave' tek Pallati i Kongreseve

16.06.2018 - 17.06.2018
Sheshi Nene Tereza

Ekspozita '32 Gjashtë Dhjetë e Nëntë'

14.06.2018 - 07.07.2018
Qendra e Qytetit

Tirana Fan Zone 2018

14.06.2018 - 15.07.2018
Sheshi Skënderbej

Miss Shqipëria 2018

11.06.2018
Qendra e Qytetit

Ekspozita 'Krimi Mjedisor'

11.06.2018 - 17.06.2018
Qendra e Qytetit

Koncert Gala tek Amfiteatri i Liqenit

11.06.2018
Parku i Liqenit

Triathlon Tirana

10.06.2018
Jashte Tirane

Edicioni i 14-të Rally Albania 2018

09.06.2018 - 16.06.2018
Jashte Tirane

'Rrno per me tregu' tek Teatri Eksperimental

08.06.2018 - 10.06.2018
Qendra e Qytetit

'Mbretëresha' tek Teatri Kombëtar

08.06.2018 - 09.06.2018
Qendra e Qytetit

Panairi 'Ditët dibrane e matjane' në Tiranë

08.06.2018 - 09.06.2018
Pazari i Ri

Rita Ora koncert në Tiranë

03.06.2018
Sheshi Skënderbej

'Dúo del Mar' në Tiranë

02.06.2018
Sheshi Nene Tereza

Vespa Parade Tirana 2018

01.06.2018
Sheshi Skënderbej

Festojmë 1 Qershorin

01.06.2018
Parku i Liqenit

Ermal Meta koncert në Tiranë

01.06.2018
Sheshi Skënderbej

Auto Sallon Tirana 2018, Edicioni 3-të

31.05.2018 - 03.06.2018
Jashte Tirane

'Komedia që shkon për dreq' tek Teatri Kombëtar

31.05.2018 - 03.06.2018
Qendra e Qytetit

Ekspozita 'Colorful People'

31.05.2018
Qendra e Qytetit

Përurimi i Amfiteatrit të Tiranës

30.05.2018
Parku i Liqenit

Eja këndo me ne

29.05.2018
Qendra e Qytetit

Finalja e Tirana Art Fest

29.05.2018
Sheshi Skënderbej

Java e Arteve Skenike Spanjolle në Shqipëri

27.05.2018 - 02.06.2018
Qendra e Qytetit

Festivali Ndërkombëtar i Teatrit të Kukullave

27.05.2018 - 01.06.2018
Qendra e Qytetit

'Fëmija që shpëtoi Botën' tek Teatri Eksperimental

26.05.2018 - 02.06.2018
Qendra e Qytetit

Street Festival tek Piramida e Tiranës

25.05.2018
Qendra e Qytetit

Eco Fashion Show 2018

25.05.2018
Qendra e Qytetit

'Vetëvrasësi' tek Teatri Kombëtar

24.05.2018 - 27.05.2018
Qendra e Qytetit

'Ditari i heshtjes' tek Universiteti i Arteve

23.05.2018
Sheshi Nene Tereza

Dita Boterore e Biodiversitetit

22.05.2018
Parku i Liqenit

Edicioni i 2-të i The Cloud Festival

18.05.2018 - 27.05.2018
Qendra e Qytetit

'Shfaqem 2' tek Pazari i Ri

18.05.2018
Pazari i Ri

'Sangreal' tek Reja

16.05.2018
Qendra e Qytetit

Koncerti 'Diva' në Pallatin e Kongreseve

16.05.2018
Sheshi Nene Tereza

Festivali 'Ditë netët e librit'

16.05.2018 - 19.05.2018
Qendra e Qytetit

Momenti Folk tek Reja

15.05.2018
Qendra e Qytetit

Ekspozita 'Rizbulojmë Parkun'

12.05.2018 - 13.05.2018
Jashte Tirane

Festivali Colour Day Shqiperi 2018

12.05.2018
Sheshi Skënderbej

Dita Kombëtare e Vajit të Ullirit

11.05.2018
Pazari i Ri

'Rizgjimi Magjik' tek Teatri i Kukullave

11.05.2018
Qendra e Qytetit

Motofest 2018 Tirana

11.05.2018 - 13.05.2018
Sheshi Skënderbej

Fshati i 'BE-së' në Sheshin Skëndërbej

09.05.2018
Sheshi Skënderbej

Dita e Evropës 2018 në Tiranë

09.05.2018
Sheshi Skënderbej

Jehona përmes shekujve-Gjergj Kastrioti Skënderbeu

08.05.2018 - 11.05.2018
Qendra e Qytetit

'Presidentët' tek Teatri Eksperimental

04.05.2018 - 06.05.2018
Qendra e Qytetit

Koncert tek Sheshi Skenderbej

01.05.2018
Sheshi Skënderbej

Destinacioni Punë

01.05.2018
Qendra e Qytetit

Festivali 'Different Trains'

30.04.2018 - 07.05.2018
Qendra e Qytetit

Andrra n'Tren III

30.04.2018 - 01.04.2018
Qendra e Qytetit

Festivali Ballkanik i muzikës Jazz në Tiranë

29.04.2018 - 30.04.2018
Sheshi Nene Tereza

Panairi i Kulinarisë Neranxi '1001' ide për një shije'

27.04.2018 - 29.04.2018
Jashte Tirane

Ekspozita 'Shpërthim ngjyrash' tek Muzeu Kombëtar

25.04.2018 - 30.04.2018
Qendra e Qytetit

Edicioni i 9-të i Infocom World Albania

24.04.2018
Qendra e Qytetit

Enduro Albania Moto Fest 2018

21.04.2018
Sheshi Nene Tereza

'Ballo Vjeneze' në Tiranë

21.04.2018
Sheshi Nene Tereza

'Nderi i Kombit' tek Teatri Eksperimental

18.04.2018 - 22.04.2018
Qendra e Qytetit

Ekspozitë 'Familja Dashuria Arti'

15.04.2018 - 22.04.2018
Tirane

Olimpiada e Start up në Tiranë

14.04.2018
Qendra e Qytetit

'Frankenshtain' tek Teatri Kombëtar

13.04.2018 - 15.04.2018
Qendra e Qytetit

'Kozmetika e Armikut' tek Teatri Metropol

12.04.2018 - 14.04.2018
Qendra e Qytetit

Masterclass Valsi tek sheshi Skëndërbej

12.04.2018
Sheshi Skënderbej

Edicioni i 2-të i Panarit Mesdhetar i Turizmit 2018

06.04.2018 - 07.04.2018
Autostrada Tirane -Durres

Opereta 'Lakuriqi i natës' tek Pallati i Kongreseve

31.03.2018 - 03.04.2018
Qendra e Qytetit

Panairi Ndërkombëtar i Turizmit Tirana 2018

30.03.2018 - 31.03.2018
Sheshi Nene Tereza

Panairi 'Studio & Puno në Tiranë

28.03.2018 - 30.03.2018
Sheshi Nene Tereza

'Qiell i Heshtur' tek Teatri Metropol

28.03.2018 - 08.04.2018
Qendra e Qytetit

Festivali i Teatrove TK-Rin Art 2018

26.03.2018 - 31.03.2018
Qendra e Qytetit

Dita e Verës në Tiranë

14.03.2018
Qendra e Qytetit

Dita e Verës 2018

14.03.2018
Parku i Liqenit

Food & Drink Festival 2018 Albania

09.03.2018 - 11.03.2018
Autostrada Tirane -Durres

Maktbethi në Teatrin Kombëtar

09.03.2018 - 11.03.2018
Qendra e Qytetit

Edicioni i pestë i HoReCa Fair Albania

09.03.2018 - 11.02.2018
Sheshi Nene Tereza

Komedia 'Darka e Lamtumirës' tek Teatri Eksperimental

07.03.2018 - 25.03.2018
Qendra e Qytetit

Një trëndafil për çdo buzëqeshje

03.03.2018
Parku i Liqenit

'Semi gjeti një këpucë' në Teatrin e Kukullave

03.03.2018 - 04.03.2018
Qendra e Qytetit

Graffiti Expo/ Kaldea & Dingo B tek Qendra Kulutore Ditart

03.03.2018 - 10.03.2018
Qendra e Qytetit

'Ngjyra dhe Forma', ekspozitë tek Galeria kalo

01.03.2018 - 12.03.2018
Qendra e Qytetit

'Gishti' tek Teatri Eksperimental

28.02.2018 - 04.03.2018
Qendra e Qytetit

Panairi Tekno Hotel Expo në Tiranë

23.02.2018 - 25.02.2018
Sheshi Nene Tereza

Ekspozita 'Larg dhe Afër' tek galleria FAB

16.02.2018 - 26.02.2018
Qendra e Qytetit

Ekspozita RGB nga artisti Italian Stefano Romano

15.02.2018 - 16.03.2018
Qendra e Qytetit

'Vienna salutes Tirana'

15.02.2018
Sheshi Nene Tereza

Shen Valentini te Pazari Ri

14.02.2018
Pazari i Ri

Tirana dashuron, 14 Shkurt

14.02.2018
Parku i Liqenit

Takim Pune organizuar nga ABCCI

12.02.2018
Qendra e Qytetit

97 vjetori i Tiranes si kryeqytet

11.02.2018
Qendra e Qytetit

Kampionati 'Ndeshu Ndryshe'

08.02.2018 - 28.02.2018
Jashte Tirane

‘Zhurma qetësie’ ekspozitë në DitArt

03.02.2018 - 15.02.2018
Tirane

Ende ka jetë-koncertë bamirësie

31.01.2018
Qendra e Qytetit

Trajnim ‘Marketingu Dixhital’

31.01.2018
Qendra e Qytetit

Opera ‘Carmen’ tek Pallati i Kongreseve

30.01.2018 - 03.02.2018
Sheshi Nene Tereza

Austro-Hungaria dhe Shqipëria në vitet 1916-1918

26.01.2018 - 27.01.2018
Qendra e Qytetit

Nata e Dymbëdhjetë tek Teatri Metropol

18.01.2018 - 04.02.2018
Qendra e Qytetit

Metropoli Dhuron

18.01.2018 - 04.02.2018
Qendra e Qytetit

Ekspozita ‘Moti i Madh' tek Muzeu Kombëtar

17.01.2018 - 30.01.2018
Qendra e Qytetit

Eni në ndjekje të ëndrrave

13.01.2018 - 14.01.2018
Qendra e Qytetit

Jakup Ferri – ekspozita op op

11.01.2018 - 03.02.2018
Qendra e Qytetit

Ekspozita Ndërkombëtare Onufri, edicioni i 23-të

11.01.2018 - 30.01.2018
Qendra e Qytetit

'Lodz dhe Tirana’ ekspozitë te Reja

28.12.2017 - 29.12.2017
Qendra e Qytetit

‘Çfarë do bëhem kur të rritem’ nga Gent Hazizi

27.12.2017 - 30.12.2017
Qendra e Qytetit

Babai’ shfaqje në Teatrin Kombëtar

20.12.2017 - 24.12.2017
Qendra e Qytetit

Ekspozita Unë jam Shqiptar tek Muzeu Kombëtar

18.12.2017 - 18.01.2018
Qendra e Qytetit

Festivali i Trastave 2017

15.12.2017
Qendra e Qytetit

Festojmë me Artizanët tek Pazari i Ri

14.12.2017 - 15.12.2017
Pazari i Ri

Eja këndo me ne, tek Muzeu Kombëtar

12.12.2017
Sheshi Skënderbej

Një histori e fëmijëve dhe filmit

12.12.2017
Qendra e Qytetit

Dajti N’Fest 2017

09.12.2017
Dajti

Downhill - Raundi IV dhe V

09.12.2017
Mali Dajtit

Electronic Beats Urban Culture Festival

08.12.2017 - 10.12.2017
Sheshi Skënderbej

Dama me Kamelie në Teatrin Kombëtar

08.12.2017 - 17.12.2017
Qendra e Qytetit

Koncerti i parë elektronik në Shqipëri

29.11.2017
Qendra e Qytetit

Opera 'Skenderbeu' në sheshin Skenderbej

28.11.2017
Qendra e Qytetit

Koncert piano nga Elvis Peçi

27.11.2017
Sheshi Nene Tereza

CrossFit në Parkun e Madh të Tiranës

26.11.2017
Parku i Liqenit

Exil - Déjà vu, balet nga Eno Peçi

25.11.2017 - 26.11.2017
Sheshi Nene Tereza

Nëna dhe fëmija

18.11.2017 - 26.11.2017
Qendra e Qytetit

Mashtrimi

17.11.2017 - 19.11.2017
Qendra e Qytetit

Qitje me hark në Parkun e Madh

17.11.2017
Parku i Liqenit

Ju flet Tirana!

17.11.2017
Qendra e Qytetit

Hekuba

16.11.2017
Qendra e Qytetit

Klubi i leximit pranë Muzeut Historik Kombëtar

10.11.2017 - 02.03.2018
Qendra e Qytetit

Shumë zhurmë për asgjë

09.11.2017 - 12.11.2017
Qendra e Qytetit

Tirana Kercen - Albania Latin Dance Fest

07.11.2017 - 28.11.2017
Qendra e Qytetit

Orët e Gjelbërta në Park

06.11.2017 - 10.11.2017
Parku i Liqenit

Tramvaji Dëshirë

04.11.2017 - 05.11.2017
Qendra e Qytetit

Ekspozita ‘Armë të mjeshtërve shqiptarë’

03.11.2017 - 13.11.2017
Sheshi Skënderbej