Berat- Tirana tur ditor

 • Berati është një destinacion i jashtëzakonshëm në Shqipëri, një qytet i UNESCO-s vetëm 2 orë larg Tiranës.
  Ejani të shijoni një pelegrinazh kulturor dhe artistik në këtë qytet mesjetar të ruajtur mrekullisht deri ne ditet tona. Shtepite e bardha njera mbi tjetren, rrugicat e ngushta, kishat, xhamite, suveniret, kalane madheshtore. 
  Shihni veprën e mjeshtër piktorit Onufri në kishat e Beratit. Vizitoni Kalanë e Beratit, Muzeun e Onufrit, lagjet Mangalemi & Goricë dhe Urën e Goricës.
  Itinerari
  Guida do vije tju marre në hotelin tuaj dhe filloni turin e qytetit të Beratit. Berati është një nga qytetet më të vizituara dhe më karakteristike në Shqipëri. Është e mbrojtur nga a UNESCO dhe konsiderohet si një sit i Trashëgimisë Botërore për shkak të arkitekturës së saj unike. Vizitoni Kalanë e Beratit dhe Muzeun Onufrit.
  Kalaja e Beratit është magjepsëse, sepse njerëzit jetojnë brenda mureve të saj në shtëpi tradicionale, siç bënin paraardhësit e tyre për shekuj. Eksploroni këtë fortesë me pamje nga qyteti i Beratit dhe kishat e tij të shumta bizantine. Shijoni disa nga nuancat më të bukura të së kuqes dhe të artë që keni parë ndonjëherë në muze. Më pas, vazhdoni në ndalesën tuaj të radhës në lagjet e vjetra të Mangalemit dhe Goricës, të cilat lidhen me Urën e Goricës mbi lumin Osum.
  Në kthim do të vizitoni Belshin, një qytet i vogël me një liqen të vogël përballë ndërtesave.
  Turi Përfshin
  Marrja dhe zbritja e hotelit
  Transporti me makinë/fugon
  Guida turistike që flet anglisht
  Biletat e muzeut
  Tarifat e hyrjes

  Berat, Albania

  ++355692078553

  https://www.facebook.com/VisitTirana

  https://www.instagram.com/visit_tirana/

  Home

  contact@visit-tirana.com

  Cdo dite

  Kontaktoni me ne, nje dite para udhetimit

  Cmimi starton nga 50 euro per person

  Madhesia e grupit nga 1-15 persona

  Subscribe to our Newsletter!