Paul Kalkbrenner në Tiranë

Bëhuni gati për një natë elektrizuese me tekno eufori
Paul Kalkbrenner zbret në qendër të Tiranës! Bashkohuni me ne në 26 Prill në sheshin Sheshi Italia, pikërisht në zemër të qytetit, për një shfaqje live që premton të jetë një udhëtim zanor si askush tjetër. Zhytuni në ritmet pulsuese dhe meloditë magjepsëse të këtij techno maestro, i rrethuar nga atmosfera e gjallë e qendrës së zhurmshme të qytetit të Tiranës.
Sheshi ikonë Sheshi Italia do të jetë epiqendra e një eksperience muzikore që do të magjepsë të apasionuarit pas teknikës dhe adhuruesit e muzikës. Paul Kalkbrenner është një muzikant dhe interpretues i drejtpërdrejtë gjerman me një karrierë muzikore 20-vjeçare që tejkalon përsosmërinë. Pavarësisht statusit të tij superstar sot, ai u njoh si një artist i muzikës elektronike nëntokësore në vitet e para të karrierës së tij.
Në vitin 2008, ai fitoi vëmendje të gjerë për filmin e tij “Berlin Calling” dhe këngën e tij hit “Sky and Sand”, i cili është bërë një klasik. Ai është vlerësuar nga shtypi dhe ka zbukuruar skenat e festivaleve të mëdha, duke u vendosur si një figurë e spikatur në skenën e muzikës elektronike. Sot, Paul Kalkbrenner është një mysafir i kërkuar në të gjitha festivalet kryesore muzikore dhe seritë e koncerteve.
Performuesi dhe producenti i njohur botëror do t’ju çojë në një udhëtim përmes tingujve më të nxehtë të muzikës elektronike të kërcimit me një grup pulsues që do t’ju mbajë në lëvizje gjatë gjithë natës. Siguroni vendin tuaj për të dëshmuar talentin dhe energjinë e pashembullt të Paul Kalkbrenner, ndërsa ai jep një performancë që kapërcen kufijtë dhe lartëson skenën e muzikës elektronike. Mos e humbisni rastin të jeni pjesë e kësaj nate të paharrueshme nën yje. Shënoni kalendarin tuaj, merrni biletat tuaja dhe përgatituni për një përvojë gjithëpërfshirëse tekno si kurrë më parë në 26 Prill në Sheshin Shesi Italia – rrahjet e zemrës së Tiranës ju presin!

Sheshi Italia

26/04/2024 – 26/04/2024

18:00

Subscribe to our Newsletter!