Tirana ka Parkun e ri Olimpik

Tirana ka tashmë Parkun e ri Olimpik, i cili u inaugurua më 4 qershor 2017. Në mënyrë simbolike në këtë ceremoni u zhvillua një ndeshje miqësore basketbolli mes ish lojtarëve të ekipeve kombëtare nga Shqipëria dhe Kosova.

Të pranishëm në eventin e inaugurimit dhe në këtë ndeshje simbolike ishin dhe kryeministri edi Rama dhe kreu i bashkisë Erion Veliaj. 

Tirana has its new Olympic Park

Parku është një arenë shumëfunksionale në të cilën do të organizohen thuajse të gjitha lojërat me dorë. Që kur është hapur ky park, janë organizuar mjaft ndeshje kombëtare dhe ndërkombëtare volejbolli dhe basketbolli.

Duke prezantuar projektin mbi parkun Olimpik të Tiranës, kryeministri Rama tha se ky kompleks sportiv do të jetë dhe si një palestër multifunksionale dhe hapësirat e tjera do të jenë edhe në funksion të stërvitjes së peshngritësve. Godina në fjalë do të akomodojë dhe zyrat e disa federative sportive, mes të cilave dhe komiteti shqiptar i Anti-Doping  dhe zyra të tjerë të rëndësishme për sportin.

Tirana has its new Olympic Park

Së shpejti një tjetër projekt madhor sportiv pritet të përfundojë dhe ky është stadium modern Qemal Stafa i cili do të jetë sipas gjithë standardeve bashkëkohore.

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

gif_img

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Theranda Hotel

Tropikal Resort