Çfarë të bëni në Tiranë në Shkurt 2023

Muaji Shkurt eshte kaq i mirepritur pas muajit te pare te vitit, qe konsiderohet i zymte dhe i ftohte. Shkurti eshte muaji i dashurise, pasi Festa e Shen Valentinit zbukuron gjithe muajin duke qene ne mes te tij. Vec kesaj mimozat celin duke sjelle me prane pranveren, dhe dita nis e zgjatet pak nga pak edhe pse eshte ende ftohte. Edhe pershtypja se eshte muaji me i shkurter, e ben me te afert pranveren.  

Tirana zbukurohet dhe per Shen Valentin, po keshtu dhe dyqanet ofrojne dhurata te shumta, dhe agjencite turistike ofrojne paketa pa fund per te dashuruarit. 

.

Kete vit Tirana eshte Kryeqyteti Europian i Sportit 2023. Pas pergatitjes se kalendarit te aktiviteteve muajin e pare, ne shkurt nisin aktivitetet e para kryesisht disa kamionate me shkollat, si karate dhe shah. 

Me 11 shkurt, Tirana feston 103 pervjetorin e saj si Kryeqytet i Shqiperise. Ka ceremoni kryesisht historike, ekspozita, aktivitete te ndryshme seminare e konferenca. 

Me 14 shkurt suprizoni te dashuren tuaj me nje dite te paharruar ne Unik Hotel, apo nje darke fantastike ne Spicy Tirana, ne Amo Sushi ne Teg, apo Veranda Restorant ne Teg.  

Me 21 Shkurt eshte Dita Nderkombetare e Guidave Turistike dhe do kete aktivitete te shumta per turizmin, me pjesemarrjen e guidave turistike. 

Evente Kulturore

Mos humni gjithe aktivitetet kulturore te Teatrit te Operas dhe Baletit. Ketu gjeni dhe kalendarin deri ne fund te shkurtit. 

 

Shfaqjet e Teatrit Kombetar jane cdo 4-5 dite te ndryshme dhe i gjeni ne kanalet sociale te Teatrit Kombetar.

 

Mos harroni te postoni cdo foto nga Tirana per dimrin deri ne 28 Shkurt, duke perdorur hashtagun #TiranaWinter2023. Shijojeni shkurtin e shkurter, muajin e fundit te dimrit qe paralajmeron pranveren.

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies