Një fundjavë jashtë Tirana- për të gjitha ata që duan aventurat në natyrë

Dëshiron të shkëputesh një fundjavë nga Tirana e zhurmshme dhe me trafik? Atëherë ne kemi një sugjerim perfekt për ju. Ju rekomandojmë një fundjavë në Kamping “Butterfly” në Dibër.

Things to do in Tirana in July

Labinoti, një 34-vjeçar vendas ndërtoi kampin me duart e tij dhe e menaxhon kampin me një pasion dhe përkushtim për turizmin, natyrën dhe sportet në natyrë, me mbështetjen e familjes së tij. Ai do të kujdeset që të ndihen të mirëpritur dhe të kaloni kohë të këndshme në kampin e tij.

Things to do in Tirana in July

Ju mund të bëni një sërë aktivitetesh gjatë qëndrimit në kamp që nga ecja nëpër shtigje, shëtitje me biçikleta, rafting si dhe të shijoni perëndimet e diellit në kodra apo male. Ose mund të shkoni të notoni në ujërat e Drinit të Zi, disa metra larg kampingut, të relaksoheni në një shilarëset dhe të shijoni gatimet e shtëpisë të përgatitura nga familja, dhe më pas të uleni rreth zjarrit dhe të shihni yjet në qiellin e hapur.

Vështirë të gjeni një vend të tillë në Shqipëri, dhe mbi të gjitha në një zonë speciale si Dibra, e paprekur dhe kaq shumë për të eksploruar. Labinoti do t’ju ndihmoj të organizoni udhëtime dhe aktivitete nëse doni të zbuloni rajonin e Dibrës. Mund të kontaktoni me të nëpërmjetë  Facebook ose Instagram if you ku mund të shihni më shumë se çfarë ju pret si dhe të rezervoni aventurën tuaj me miqtë apo me familjen. Të gjithë janë të mirëpritur në Butterfly Camping.

Things to do in Tirana in July

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies