The Guardians- Shqipëria, destinacioni kryesor i Britanikëve

Prestigjizoja britanike “The Guardian” sugjeron Shqipërinë si destinacion për ndjesinë ekzotike dhe pa bërë fluturime të gjata.

Në artikull citohet që operatorët turistikët kanë parë një rritje të rezervimeve nga Britanikët për kulturën dhe historinë interesantë si dhe çmimet e ulta në krahësim me destinacionet fqinje.

Teksa përmenden bukuritë natyrore dhe plazhet e bukura të Shqipërisë, një vëmendje të veçantë merr dhe kryeqyteti i gjallërueshëm dhe shumëngjyrësh.

“Ka shumë gjëra për të parë dhe bërë në Tiranën, një qytet i sigurt, që mund të përçohet në këmbë, që ka lëvizje por jo e mbipopulluar me turistë. Ka një atmosferë gjallëruese me restorante dhe bar në zonën e Bllokut, dhe mjaft muze për t’u vizituar. Tirana është Kryeqyteti Europian i Rinisë për 2022 dhe një program i mbushur me evente artistike dhe kulinari, si dhe koncerte nga Dua Lipa dhe Rita Ora”.

 

Lexo artikullin origjinal këtu!

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies