Çfarë të bësh në ditë me shi në Tiranë

Në Tiranë ditët me shi janë perfekte për t'ju dedikuar artit dhe kulturës, pse jo dhe kënaqësisë së të lexuarit një libër në kafe-librari, apo të vizitoni një ekspozitë a muze. 

Raining in Tirana

Sheshi Skënderbej është gjithmonë ftues. Ne sugjerojmë të uleni në një baret që ndodhen të Opera, shijoni një kafe ose çaj dhe admironi sheshin në një ditë me shi. 

Çfarë të bësh në ditë me shi në Tiranë

Dyqanet janë një mundësi e mirë për të kaluar kohën me shi. Disa qendra tregtare janë jashtë Tirane, te tjerat janë rreth qendrës. Ju mund të shkoni me makinë, (TEG, QTU, City Park, Casa Italia) ose në kembë (Toptani, Coin, Kristal Center, Concord Center etj).

Photo: @morning_albania

Të gjitha qendrat tregtare kanë aktivitete për fëmijët, kështu që është mirë të kalosh një ditë me shi me familjen atje. Baret, restorantet, apo dhe kinematë janë të gjitha të hapura.

Latitude është një mundësi argëtimi për të gjithë familjen, fëmijët mund të luajnë në hapësirat e parkut ajror të brendshem, në trampolina, zonen e ngjitjes së murit etj. Prindërit mund të konsumojnë një kafe teksa fëmijët e tyre argëtohen ose mund ti bashkëhen fëmijëve për më shumë qejf.

It's Raining in Tirana

Disa të tjerë preferojnë ti kalojnë ditë të tilla duke lexuar. Por ka dhe disa librari, apo kafe-librari special ku mund t'i shijoni të dyja. 

It's Raining in Tirana

Photo: @monchericoffeeshop

Ne e duam Tiranën në gjithë stinët. Urojmë ta shijoni dhe ju!

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies