Tirana renditet e katërta mes 10 vendeve më të mira Europiane për ushqimin

Një studim nga Uswitch.com ka mbledhur të dhëna nga Tripadvisor duke u bazuar nga vlerësimet e marra në lidhje me menunën, çmimin, gatime vegjetariane, bare që ofrojnë meze, pube etj.

Tirana Destinacion Ushqimi 2021

Në artikull janë renditur 10 qytet në Europë që ofrojnë më të mira për adhuruesit e ushqimit. Kryeqyeti cilësohet mes më të mirëve edhe për “brunch’, thënë në shqip mëngjes i vonë. shumë bare dhe restorane në Tiranë ofrojnë këtë në menunë e tyre, i cili shërbehet prej orës 9 të mëngjesit deri në orën 11 am. Është një vakt i kombinuar me ushqimet e mëngjesit dhe drekës dhe mund të shoqërohet dhe me pije alkolike.

Të gjesh vende ku ofrohen gatime vegjetariane dhe të shijshme është një fitore për personat që nuk preferojnë mishin dhe pëlqejnë të konsumojnë ushqime vegjetarine. Për këtë, Tirana është vlerësuar si një ndër kryeqytete që ka plot restorante dhe bare që ofrojnë në menunën e tyre gatime për këtë kategori.  

Artikullin origjinal e lexoni këtu!

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies