Rikthehet “Festa e Fërgesës” në Kalanë e Tiranës

Tirana është një destinacion kulinarie interesant. Në kryeqytet gjenden restorante te ndryshme me kuzhinë tradicionale dhe mesdhetare. Të huajt që vizitojnë Tiranën janë të etur për të provuar gatimet tradiconale autentike shqiptare.

Fergesa Fest in Tirana

Fërgesa është një gatim tradicional i Tiranës, të cilën ne ua rekomandojmë çdo vizitori. Për këtë gatim, Bashkia e Tiranës ka krijuar dhe Festën e Fërgesës, e cila u organizua për vitin e katërt, këtë herë në mjediset e Kalasë së Tiranës. Shumë aktivitete u zhvilluan gjatë festës, Ansambli i Tiranës dhuroi shfaqje me valle popullore, u prezantuan disa nga restorantet tradicionale në Tiranë.

Fergesa Fest in Tirana

I pranishëm në festival ishte vetë z. Erion Veliaj, i cili dha lajmin e mirë së Kalaja e Tiranës do të zgjerohet dhe shumë shpejt publiku do të ketë mundësinë të vizitojë Sarajet e Toptanit dhe shtëpitë e Libohovitëve.

Tirana ka mjaft vlera historike dhe pasuri të tilla duhen prezantuar më shumë publikut.

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies