Çfarë të bësh në Tiranë në Korrik 2021

Tiranës i kishin munguar koncertet, të rinjtë që i japing gjallëri kryeqytetit. Tani më në fund marrim frymë më lirshëm, masat kundër Covid-19 janë lehtësuar, vaksinimi ka filluar dhe tek personat mbi 18-vjeç.

Grupe të shumta turistësh zbarkojnë çdo ditë në Tiranë, sheshet e kryeqytetit i sheh çdo ditë më bloggera udhëtimesh që fotografojnë Tiranën dhe e rekomandojnë në rrjetet e tyre sociale.

What to do in Tirana in July 2021

Tashmë në Tiranë është rikthyer gjallëria e munguar prej pandemisë dhe për të festuar këtë me një super koncert nga Ermal Meta në 26 Korrik në Air Albania Stadium.

What to do in Tirana in July 2021

Mbrëmjet janë plot emocione dhe gjallëri në sheshin “Skënderbej”, ku është vendosur Tirana Fanzone për të parë ndeshjet e Kampionatit Europian, i cili përfundon në 11 Korrik.

What to do in Tirana in July 2021

Gjatë muajit Korrik në Amfiteatrin e Tiranës organizohen çdo mbrëmje evente të ndryshme, duke filluar nga koncertet, shfaqje për fëmijë e të rritur etj.

What to do in Tirana in July 2021

Fëmijët mund të argëtohen fundjavave paradite te Amfiteatri i Liqenit me Art & Crafts. Për prindërit që nuk kanë ku t’i çojnë fëmijët gjatë verës, në Parkun e Madh të Liqenit do të jetë i hapur Kampi Veror gjatë muajve Korrik dhe Gusht.

Aktivitete të shumta priten të organizohen dhe te Reja, në hapësirën alternative për të gjithë artistët vendas e të huaj.

What to do in Tirana in July 2021

Për t’i shpëtuar vapës së Korrikut, mund të arratiseni në pishinat e Tiranës, ose të freskoheni në Kanionet e Erzenit, Syrin e Ciklopit apo liqenet e Tiranës.

What to do in Tirana in July 2021

Tirana po të pret! Ejani të shijoni kryeqytetin Shqiptar!

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies