Noor- një nga vendet më 'cool' në Tiranë

‘Noor’ është ai bari që të ngroh në ditët e ftohta të dimrit, është ai vendi që na frymëzon edhe në ditët me shi, dhe në mbrëmjet verore ku tarraca bëhet shumë gjallëruese.

Noor-bar bistro ne Tirane, restorant

Noor është një bar dhe bistro, me vendodhje në zemër të Tiranës, pranë qendrës tregtare “Toptani”. Me një ambient modern të arreduar këndshëm dhe me elemente tradicionale, Noor të fton për një kafe mëngjesi, drekë biznesi apo aperitivë me miqte pasditeve.

Noor-bar bistro ne Tirane, restorant

Nëse të pëlqen të soditësh jashtë, ambienti i tarracës është pikërisht për ty, nga ku mund të shohësh Sarajet e Toptanit, rrugën Abdi Toptani, dhe godinën shumëkatshe të Maritim Plaza.

Noor-bar bistro ne Tirane, restorant

Kur ta ka ënda për një piadine apo pasta të mirë italiane, mos kërko më gjatë por shko tek Noor.

Menuja e Noor fillon që nga antipastat, piadinet italiane dhe pastat e shijshme.

Çdo të mërkurë dhe të enjte, është dita e aperitivëve dhe “fingerfood”-it. Në këto ditë, tek Noor do të gjeni ushqim “finger food” pa limit, dhe ju duhet vetëm të porosisni një pije, që kushton pak më shumë se ditët e tjera dhe mund të shijoni gjitha ushqimet e përgatitura.

Ndërsa fundjavave mund të shijoni një brunch me specialitete të ndryshme.

Noor-bar bistro ne Tirane, restorant

Këtu mund ta konsumoni një drekë me kolegët tuaj, “business lunch”-in mund ta kombinoni me pjatat tuaja të preferuar.

Çfarë e bën një vend të mirë përveç ushqimit të mirë, ambientit modern e komod? Patjetër që shërbimi i stafit, për të cilën vlen të theksohet që janë shumë miqësor dhe profesional.

 

Noor-bar bistro ne Tirane, restorant

E keni parasysh momenti kur zbuloni një vend të mirë dhe doni ta ndani me miqtë, ja kështu na ndodhi me ‘Noor’, ndaj po ua sugjerojmë ta vizitoni.

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies