Çfarë të bësh në shtator në Tiranë! Mirësevjen Vjeshtë

Shtatori është muaji kur i themi lamtumirën verës dhe mirëpresim sezonin vjeshtë -dimër. Shtatori konsiderohet gjithashtu si Viti i Ri, pasi nxënësit dhe studentët do të fillojnë vitin e ri akademik 2020-2021. Shkolla fillon në 14 Shtator në të gjithë vendin dhe pavarësisht nga pandemia, gjithçka është planifikuar të kthehet përsëri në normalitet.

School in tirana

Eventet

Shtatori është i ngrohtë, jo i nxehtë, dhe me shira. Ka shumë njerëz që përdorin këto ditë të ngrohta për të vazhduar pushimet e tyre. Me të gjitha institucionet që tregojnë punën dhe projektet e tyre, shpresojmë të kemi një jetë më të pasur kulturore edhe në Tiranë. Gjatë verës, kishte shumë pak aktivitete për shkak të frikës nga pandemia. Për muajin Shtator janë planifikuar disa aktivitete, siç është Ekspozita në qendren Cod për Ismail Qemalin qe zgjat gjithe muajin, teatro në Air Turbina dhe Shtëpia e Gjetheve, konferenca të ndryshme dhe netët e kinemasë italiane çdo javë në Reja. Shihni eventet që përditësohen në websiten tone: http://www.visit-tirana.com/sq/cfare-te-besh/evente

EVENTS IN TIRANA

Ture rreth Tiranës

Meqenëse situata me Covid19 është ende problematike, ne i inkurajojmë të gjithë të vazhdojnë aktivitetet e tyre në natyrë gjatë kohës së lirë. Tani që ditët e nxehta kanë mbaruar, ecja në natyrë është gjëja më e mirë për të bërë. Ecja pasdite pranë liqenit, ose shëtitja gjatë fundjavave në male dhe ujëvara ose liqene të Tiranës është shumë frymëzuese dhe relaksuese. Nëse doni të dini të gjitha destinacionet natyrore rreth Tiranës, ju lutemi shikoni ketu: http://www.visit-tirana.com/sq/eksploro-tiranen/jashte-tiranes, ose planifikoni turin tuaj këtu: http://www.visit-tirana.com/sq/eksploro-tiranen/ture-ne-tirane/vizita-ditore-ne-tirane

Visit tirana

Tirana Photo Festival

Shtatori është muaji i fundit i aplikimit për Tirana Photo Festival, ngjarja më e madhe vjetore në Tiranë, me tre konkurs fotografish të hapur. Shihni këtu faqen e internetit të festivalit: www.tiranaphotofestival.com për të ditur më shumë rreth rregullave të Festivalit, si të aplikoni dhe çfarë fitoni. Një konkurs quhet #GreenTirana, kështu që ju të mund të udhëtoni kudo në qytet, të bëni një fotografi për të qenë një fitues i çmimeve fantastike që ofron ky festival.

Visit tirana

Kujdesu për veten

Covid19 është ende këtu. Mbani distancën sociale, ikni nga turmat dhe qëndroni në natyrë. Lani duart tuaja dhe kini kujdes në mënyrë që të mbijetoni nga infeksioni. Gjithmonë informohuni në https://new.shendetesia.gov.al/

 

Visit tirana

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies