Multi-Languages Café

Te mesosh nje gjuhe te re eshte argetuese, por ne te njejten kohe me shume perfitim per CV e cdokujt. Gjuha e huaj eshte bere nje domosdoshmeri per tregun e punes, por jo vetem. Per kete intitucionet e arsimit kane futur mesimin e gjuhes se dyte prej vitesh. Ajo cfare vihet re pavaresisht viteve te studimit shumices prej personave u mungon praktikimi i gjuhes se huaj. Jo te gjithe e kane mundesine per te zhvilluar nje bisede ne gjuhe te huaj. Opsioni me i mire mbetet shoqeria, por mesimi i nje theksi ose zhderrvjellshmeria nuk fitohet lehte.

Per tu ardhur ne ndihme cdokujt qe do te mesoje ose te zhvilloje nje gjuhe te huaj, nje grup vullnetar organizon cdo te hene “Multi-Languages Café”. Kjo iniciative, edhe pse pak e njohur per publikun, ka nisur prej shtate vitesh. Ideja eshte marre nga Suedia, nga nje student shqiptar qe studioi prej nje viti atje dhe pa si unversiteti organizonte kete aktivitet.

Multi Languages Café

Multi-Languages Café nuk eshte kafja tradicionale qe ju zhvilloni me shoqerine. Ne kete aktivitet ju mund te praktikioni nje gjuhe te huaj me vullnetare ose me persona te tjere. Thelbi qendron ne kulturen shqiptare te kafese, pasi rreth nje tavoline mblidhen disa persona dhe bisedojne. Ndryshimi i vetem eshte se ju do te flisni per nje teme te caktuar, perzgjedhur nga nje kryetar, dhe do te bisedoni ne nje gjuhe te huaj.

Multi Languages Café

Multi-Languages Café eshte me shume se nje praktikim i thjeshte gjuhe. Eshte vendi ideal ku ju mund te shkembeni ide, ekperienca dhe te njihni njerez te rinj. Pervec kesaj, mund te njihni vullnetaret dhe kulturen e nje shteti tjeter. Nuk ka nje limit moshe dhe cdokush eshte i lire te bashkohet.

Pervec tematikave te ndryshme zhvillohen dhe shume lojera. Pjesa me e madhe e tyre jane board games si Katani, Uno etj. Pervec argetimit qe eshte i garantuar, jane lojera qe nxisin kreativitetin dhe zgjuarsine pasi jane shume taktike.

Multi Languages Café

Nese akoma nuk keni vendosur si ta kaloni pasditen tuaj, atehere Multi-Languages Café eshte zgjedhja ideale. Eshte si nje kurs gjuhe, por qe perfshin shume argetim. Ketij aktiviteti mund ti bashkohet dhe cdo turist qe do te bjere ne kontakt me kulturen vendase. Pervec mundesise per te folur ne gjuhen e vete, mund te njohin nga afer gjuhen vendase dhe te bejne miq te rinj ne Shqiperi. Eshte menyra perfekte per te njohur vendin ne kendveshtrimin e vendasve.

Multi Languages Café

Per te gjithe interesuarit, Multi-Languages Café organizohet cdo te hene, ora 5PM prane ambienteve te qendres rinore. Mos e humbisni shansin te praktikoni nje gjuhe te huaj dhe ne te njejten kohe te kaloni nje pasdite ndryshe.

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies