Fituesit e konkursit #TiranaAutumn2019

Fituesit e konkursit të fotografisë #TiranaAutumn2019 janë shpallur në 12 dhjetor nga Vizita në Tiranë. Ky konkurs ishte i mbushur me foto që kapën ngjyrat e vjeshtës. Të gjitha fotot janë postuar në Instagram, duke lejuar të gjithë të shprehin talentin e tyre dhe të marrin komente nga përdoruesit e ndryshëm. Portali VizitTirana ka zgjedhur 10 fotot më të mira të konkursit dhe më vonë tre finalistët.

Fituesit janë:

Vendi i parë: Olsi Bogdani (Tirana në një ditë me shi)

Winners of #TiranaAutumn2019 photo contest announced

 

Vendi i dytë: Artemisa Kola (Dita e mjegullt e Liqenit të Tiranës)

Winners of #TiranaAutumn2019 photo contest announced

 

Vendi i tretë: Arjola Dula (Pamje vjeshte nga mali i Dajtit)

Winners of #TiranaAutumn2019 photo contest announced

 

Kjo ishte konkursi i 12-të i fotografise i organizuar nga Vizita e Tiranës dhe gjatë këtyre tre viteve ka treguar se është një nga mënyrat më të mira për promovimin e qytetit. Duke zhvilluar pasionin e tyre për fotografinë, brezi i ri bëhet më i ndërgjegjshëm për tu përfshirë në promovimin e kryeqytetit.

Konkursi u zhvillua në kanalet e mediave sociale, por kryesisht në Instagram nga 1 shtatori 2019 deri më 30 nëntor 2019. Fotografitë kishin ngjyrat e vjeshtës me të verdhë, kafe dhe gri. Portali VizitTirana ka zgjedhur 10 fotot më të mira të konkursit dhe më vonë tre finalistët. Tre fotografitë më të mira të zgjedhura do të jenë pjesë e ekspozitës # TiranaPhotoFestival2020.

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies