Shpallen fituesit e konkursit fotografik #TiranaSummer2019

Portali më i madh turistik VisitTirana ka shpallur më 10 shtator, fituesit e konkursit të fotografive #TiranaSummer2019. Një numër rekord fotografish janë postuar në Instagram, më shumë se 600 foto, duke tërhequr vëmendjen e shumë fotografëve të rinj dhe profesionistë. Fotografitë janë paraqitur në mënyrën më të mirë verën e nxehtë të Tiranës. VisitTirana zgjodhi 10 fotografitë më të mira të konkursit dhe më vonë për finalistët.

Fituesit e #TiranaSummer2019 ishin:

 

Vendi i parë: Sara Vaughn (Foto e dronit të Liqenit të Tiranës)

Winners of #TiranaSummer2019 photo contest announced

 

Vendi i dytë: Jersey i Tarja (Lojëra për fëmijë, në Sheshin Skënderbej)

Winners of #TiranaSummer2019 photo contest announced

 

Vendi i tretë: Matilda Rustemi (Foto shumëngjyrësh e balonave në Sheshin Skënderbej)

Winners of #TiranaSummer2019 photo contest announced

 

 

Kjo është konkursi i 11-të i fotografisë i organizuar nga VizitaTiranës në tre vjet. Qëllimi është promovimi i kryqytetit përmes fotografisë dhe angazhimi i të rinjve në promovimin e Tiranës. Konkursi u zhvillua në kanalet e mediave sociale, por kryesisht në Instagram nga 1 qershori 2019 deri më 31 gusht 2019.

Tri fotografitë më të e përzgjedhura u bënë pjesë e ekspozitës #TiranaPhotoFestival2019, e cila u zhvillua në 8-15 Tetor, në Muzeun Historik Kombëtar. Këto tre foto fituese ishin pjesë e ekspozitës me 100 foto nga e gjithë Shqipëria.

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies