Shpallen fituesit e Tirana Photo Festival 2019

Edicioni i dytë i Tirana Photo Festival ishte një sukses i vërtetë. Qindra dashamirës të fotografisë u mblodhën në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të Tirana Photo Festival 2019.

Ceremonia u mbajt në 8 Tetor, në Muzeun Historik Kombëtar në një atmosferë fantastike. Pjesëmarrësit patën mundësi të shihnin dhe ekspozitën me 100 fotot më të mira.

winners of Tirana Photo Festival 2019

Tematika e këtij edicioni ishte: “Trashëgimia kulturore dhe natyrore e Shqipërisë”, nëpërmjet fotove në ekspozitë tw kuruar nga Elton Koritari njihesh me një Shqipëri me vlera të bukura natyrore dhe kulturore.

winners of Tirana Photo Festival 2019

Juria e përbërë nga Roland Tasho, Leon Cika, Gent Shkullaku dhe Olsi Beci zgjodhën fituesit e këtij edicioni.

Çmimi i parë: Afrim Tahiraj (fitoi një aparat profesional ofruar nga FujiFilm Albania

Çmimi i dytë: Kyd Zacharian (fiton 40 000 lekë, mundësuar nga Ministria e Kulturës

Çmimi i tretë: Rozafa Shpuza (fiton 20 000 lekë, mundësuar nga Ministria e Kulturës

Çmim i katërt, ose inkurajues: Altin Serani (fiton një aparat Instax ofruar nga FujiFilm Albania)

- Çmimi: Fotografi më i ri (për moshat 15-18 vjeç): Alket Shahini fiton një aparat Instax ofruar nga FujiFilm Albania

- Çmimi i publikut (nga votat në Instagram): Megi Buzo, fiton një aparat Instax ofruar nga FujiFilm Albania

winners of Tirana Photo Festival 2019

Ekspozita do të qendrojë e hapur deri në 15 Tetor nga ora 9.00 deri në 19.00.

Gjatë ditëve të festivalit organizohen workshope fotografie me fotografët Roland Tasho, Alla Simacheva dhe Albert Cmeta.

Ky festivali u organizua nga DMO Albania & Visit Tirana,, me mbështetjen e Bashkisë Tiranë, Ministria e Kulturës dhe sponsor FujiFilm Albania.

winners of Tirana Photo Festival 2019

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies