Çfarë të bëni në Shtator në Tiranë

Shtatori është një muaj i shkëlqyer për ta ‘përkedhelur’ veten me disa ditë pushimi ekstra. Dy javët e para të Shtatorit në Tiranë do të jenë me temperatura të larta dhe mund t’i shfrytëzoni si pushime verore të zgjatura duke vizituar vende natyrore si Kanionet e Erzenit, perlën e natyrës Syrin e Ciklopit apo liqenet e shumta nëpër rrethinat e Tiranës.

Fëmijët fillojnë shkollën dhe shumica e njerëzve janë kthyer nga pushimet, kryeqyteti fillon të zhurmojë sërish nga fluksi i njerëzve po ashtu dhe turistëve që zgjedhin Shtatorin si muajin ideal për ta vizituar Tiranën.

What to do in September in Tirana

Në shtator nisin dhe programet e gjera artistike kulturore dhe argëtuese.

Në ditët e para të Shtatorit fillojnë koncertet në Amfiteatrin e Tiranës. Më 4 Shtator do të jetë koncerti i këngëtarit grek Michalis Hatzigiannis.

What to do in September in Tirana

Ndërsa në datat 6-7-8 Shtator organizohet eventi “Fundjavë në Park” me muzikë elektronike në Parkun e Madh të Tiranës.

What to do in September in Tirana

Ekspozita të reja priten të hapen këtë muaj në galeritë e Tiranës. Ekspozita personale e Adrian Pacit do të hapet për publikun në 20 Shtator në ambientet e Galerisë Kombëtare të Arteve.

Për adhuruesit e artit rikthehet për vitin e dytë radhazi Tirana International Watercolor Biennale nga 20 deri në 30 Shtator. Më shumë se 140 artistë nga 45 vende të ndryshme si Spanja, Peruja, Anglia, Irlanda, Kina, Singapori, Italia dhe shumë të tjera do të marrin pjesë me punimet e tyre artistike të kategorive të ndryshme.

What to do in September in Tirana

Tirana ofron shumëçka për të gjitha moshat. Përse mos ta zbuloni tani!

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

gif_img

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies