Vendet më të postuara në Instagram nga Tirana

Të gjithë e dimë që Instagrami është vendi i fotove dhe check-ineve. Gjëja e parë që bëjmë kur planfikojmë të vizitojmë një vend është të kërkojmë location /vendodhjen në Instagram për të parë pikat tërheqëse të atij qyteti. Ndaj për t’ju ardhur në ndihmë vizitorëve të huaj por edhe shqiptarë ne kemi përmbledhur në këtë artikull se cilat janë vendet në Tiranë që janë më të postuara në Instagram.

 

Sheshi Skënderbej

Sheshi “Skënderbej” kryeson listën e vendeve më më shumë foto të postuara në Instagram qoftë nga shqiptarët, qoftë nga turistët. Sheshi ka një sipërfaqe prej afro 28 000 metra katror dhe plot vende për foto; në mes të sheshit, te shatërvanet, të shkallët e Muzeut Kombëtar, te lulishtja etj.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Visit Tirana (@visit_tirana) on

Parku Kombëtar i Liqenit Artificial

Parku Kombëtar i Liqenit të Artificial njihet ndryshe si Mushkëria e Tiranës është një ndër vendet më të frekuentuara në kryeqytet nga të gjitha moshat: fotot në Instagram janë ecje apo vrap nga liqeni, duke vozitur me varkë, duke shëtitur me biçikletë apo duke lexuar një libër buzë liqenit.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Visit Tirana (@visit_tirana) on

 

Kalaja e Tiranës

Një shëtitje, një kafe me shoqërinë apo darkë brenda mureve të kalasë së Tiranës është një nga gjërat e preferuara dhe që s’mund të shpëtojnë pa u postuar me foto në Instagram. Kalaja e Tiranës e quajtur ndryshe dhe si Fortesa e Justinanit ka hapur dyert për publikun në Dhjetor të 2018, dhe që prej atëherë vazhdon të rritet numri i vizitorëve.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Visit Tirana (@visit_tirana) on

Pazarit të Ri

Ngjyrat e fasadave të Pazarit të Ri, markata e fruta-perimeve,baret dhe restorantet e këndshme të e bëjnë këtë zonë mjaft të frekuentuar të Tiranës. Foto me shporta me fruta e perime, foto të vajzave fashion blogger, foto të turistëve janë këto foto që do të shihni më shpesh nga ky vend.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Visit Tirana (@visit_tirana) on

 

Artet murale

Thuajse kudo nëpër Tiranë do të shohësh piktura murale nga artistët e rrugës. Disa prej këtyre muralave janë bërë nga artistë te huaj dhe shqiptarë gjatë Festivalit të Artit Mural. Ndaj dhe këto murale janë shpesh të fotografuara dhe të postuara në Instagram.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Visit Tirana (@visit_tirana) on

Liqeni i Farkës

Liqeni i Farkës më pak i populluar se ai i Parkut të Madh, sërish është një ndër vendet që gjenden shumë foto në Instagram: shëtitje, piknik me shoqërinë ose familjen, shëtitje me biçikletë janë disa prej fotove më të postuara nga Liqeni i Farkës.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Visit Tirana (@visit_tirana) on

 

Liqeni i Bovillës

Adhuruesit e natyrës dhe pas ngjitjes së maleve Liqeni i Bovillës është një ndër vendet më të vizituara në Tiranë. Mjafton të kërkosh Liqeni i Bovillës në Instagram dhe qindra foto do të shfaqen.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Visit Tirana (@visit_tirana) on

Cili nga këto vende është i preferuari juaj? Na e shkruani në komente!

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies