Ansambli Folklorik nga Rusia surprizon publikun në Tiranë

Në 17 maj, në ambientet e Qendrës Kulturore të Katedrales Orthodhokse, Ansambli muzikor rus “Jarmarka” nga qyteti Permi i Rusisë mahniti publikun shqiptar me një performancë krejt të veçantë.

Ansambli Folklorik nga Rusia në Tiranë

Ansambli erdhi në Shqipëri mbas një turi të suksesshëm në Europë dhe Amerikë për të performuar dhe servirur kulturën ruse me veprat muzikore më të njohura në vend. Në fund të performances grupi folklorik kishte përgatitur një surprizë për publikun shqiptar të cilët kënduan dhe vallëzuan me këngë shqiptare.

Ansambli Folklorik nga Rusia në Tiranë

 Salla e tejmbushur me qindra dashamirës të kulturës ruse dhe duartrokitjet e forta krijuan një atmosferë me plot energji pozitive për publikun dhe për artistët në skenë.

Russian Folkloric Ensemble in Tirana

 Në perfundim të mbremjës drejtori artistik Viktor Kuzminov, u shpreh se ngrohtësinë që gjeti në Shqipëri nuk e ka marrë në asnjë vend ku grupi folklorik ka performuar.  

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies