Colour Day Festival Albania-galeria e fotove

Edicioni i dytë Colour Day Festival Albania ishte një event i jashtëzakonshëm ku më shumë se 10.000 persona u argëtuan me ngjyrat, muzikën dhe atmosferën e krijuar më 18 Maj, në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë.

Për 12 orë performuan artistë shqiptarë e të huaj si: Tayna, Ylli Limani, Kida, Ronela Hajati, Don Phenom, Anxhela Peristeri, Offchestra, Gent Fatali, Mullagang, Ace2Ace dhe Alex Harris.

Pjesa më e bukur sigurisht ishte hedhja e ngjyrave në mënyrë të sinkronizuar. Njerëzit nuk pyesnin për fustanet delikate apo bluzat e bardha. Çdo veshje ishte shumëngjyrëshe. Me biletën mund të merrje një pako bojë falas, ndërkohë që të gjithë mund të blinin bojëra të ndryshme në pikat e posaçme në shesh.

Ishte e pamundur të largoheshe nga festivali pa u ngjyrosur. Nuk mund të njihje as miqtë e tu, aq shumë ishin transformuar nga miksimi i bojërave. Fatmirësisht këto boja mund të laheshin kollaj, ndaj askush nuk kishte më droje për t’i përdorur.

 

Ju sjellim një foto galeri nga festivali

Colour Day Festival Albania 2019

Colour Day Festival Albania 2019

Colour Day Festival Albania 2019

Colour Day Festival Albania 2019

Colour Day Festival Albania 2019

Colour Day Festival Albania 2019

Colour Day Festival Albania 2019

Colour Day Festival Albania 2019

Colour Day Festival Albania 2019

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies