5 Maji- Dita Pa Makina në Tiranë

Për të disatin vit radhazi, Bashkia e Tiranës organizon çdo 5 Maj, Ditën Pa Makina. Një ditë ndërgjegjësuese për të gjithë qytetarët që në qytet mos të përdornin shumë makinat për distanca të shkrutra, por lëvizjen me biçikleta ose ecjen në këmbë, për një shëndet më të mirë dhe një qytet pa shumë ndotje.

5 Maji- Dita Pa Makina në Tiranë

Gjatë kësaj dite u zhvilluan aktivitete në katwrpikat kryesore të kryeqytetit.

Në sheshin “Skënderbej” u mbajt një koncert nga kori i Liceut Artistik, dhe shfaqje aktrimi të fëmijëvë të QKKF. Qitje minipoligon dhe paintball ishin dy aktivitete të tjera që tërhoqën mjaft të rinj.

Përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit” qytetarët vizituan panarin e antikuareve, panairin e Policisë së Shtetit, ndoqën filma shqiptarë më tematikë lufte dhe shijuan lojërat nga Eco Volis.

5 Maji- Dita Pa Makina në Tiranë

Në sheshin “Nënë Tereza” ishte vendosur panairi nga Ministria e Mbrojtjes.

Në Parkun e Madh të Liqenit Artificial u mbajt maratona “Wing For Life World Run 2019”. Këndi i Librit dhe lojërave argëtëuese ishte mjaft i frekuentuar.  

5 Maji- Dita Pa Makina në Tiranë

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies