Retro Al- ekspozitë e automobilave retro te Kryeministria

Për të gjithë të apasionuarit pas makinave të vjetra “vintage” nuk duhet të humbasin ekspozitën e sotme te Kryeministria. Dhjetra automobila shfaqen sot nga ora 9:00 deri në orën 16:00 për të gjithë admiruesit por edhe personat kanë automjete historike.

Retro Al- ekspozitë e automobilave retro te Kryeministria

Eventi është pjesë e projektit të www.retro.al, nismë e ndërmarrë nga Blendi Gonxhja, Drejtor i Përgjithshëm i Shërbimeve të Transportit Rrugor, në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë.

Retro Al- ekspozitë e automobilave retro te Kryeministria

"RETRO lindi për të jetëzuar një trashëgimi deri sot pa status dhe për të promovuar e ekspozuar sa më shumë mjete dhe kujtesë automotorizimi me interes historik, si dhe për të ofruar informacione, shërbime dhe lehtësira për këtë aktivitet pasionant me ndjeshmëri kaq të veçantë", shkruhet në faqen zyrtare të Retro.

Retro Al- ekspozitë e automobilave retro te Kryeministria

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies