Fotot e javës nga Tirana

Nga sheshi “Skëndërbej”, te liqeni Artificial, mali i Dajtit dhe rrethinat e tjera të Tiranës kemi përzgjedhur fotot më të mira të kësaj javës, shumë prej tyre janë pjesë e konkursit tonë të fotografisë #TiranaWinter2019.  Përzgjedhja është bërë në mënyrë të tillë që të tregoj dimesionet e ndryshme të Tiranës.

 Po e nisim me foton e superhënës e shkrepur në malin e Dajtit nga Gerti Shella. Në rrjet shpërthyen fotot me hënën e datës 19 Shkurt.

Fotot e javës nga Tirana

Kalaja e Tiranës që sa është hapur ka tërhequr plot njerëz që nuk kanë reshtur së dërguari foto duke na bërë tag në Instagram. Këtë javë ne kemi zgjedhur foton e bërë me drone nga @capture.blog

Fotot e javës nga Tirana

Perëndimet e diellit në dimër janë vërtet me ngjyra fantastike, një ndër këto është perëndimet është shkrepur nga @nertilzhuri, në sheshin “Skënderbej”.

Fotot e javës nga Tirana

Kalaja e Petrelës është mjaft e preferuar si destinacion zakonisht fundjavave, për shkak të historisë që mbart dhe vendndodhjes me pamje të mrekullueshme nga lugina e Erzenit dhe zonës përreth. Fotoja nga Kalaja e Petrelës është dërguar nga @fab_muh .

Fotot e javës nga Tirana

Sigurisht nuk mund të mungonte një foto nga Liqeni Artificial i Tiranës. Një foto e ngrohtë gjatë muzgut ku shihet silueta e babait me vajzën teksa ushqejnë rosat. Foto nga Apostjon Thimjo.  

Fotot e javës nga Tirana

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies