Tirana në listën 19 destinacioneve Europiane që duhen vizituar në 2019

Tirana po kthehet tashmë në një destinacion që rekomandohet nga shumë media të huaja. Këtë here portali Emerging Europe shton Tiranën vendin e 4 në mesin e 19 destinacioneve pak të njohura në Europë që ia vlen të vizitohet këtë vit.

Visit Tirana in 2019

Ja çfarë shkruan Emerging Europe:

“Qyteti më me shumë ngjyra i Evropës? Ndoshta. Arti i rrugës mbulon pothuajse çdo hapësirë të disponueshme dhe është si një ftesë në kryeqytetin ndoshta më të nënvlerësuar të Europës. Gjatë verës të gjitha baret dhe kafenetë janë të mbushura plot me të rinj që duket sikur janë gjithmonë gati për festë. Mikpritja nga vendasit, çmimet e lira dhe mundësia për të eksploruar Shqipërinë (bregdeti është vetëm një orë me makinë, kodrat e pyllëzuara të Dajtit po ashtu një orë distancë) e bëjnë Tiranën një vend perfekt për një pushimet verore.”

Shih artikullin e plotë: këtu

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies