Tirana përgatitet për Shën Valentin

Tirana gjithmonë na surprizon me dekorin e qytetin për Shën Valentinin.

Këtë herë një lumë zemrash dalin nga dritarja e godinës së bashkisë së Tiranës duke u derdhur në trotuar. Të shumtë kanë qenë qytetarët që nuk i kanë rezistuar “zemrave” pa bërë një foto.

Tirana ready for Saint Valentine Day

Bashkia ka njoftuar për një sërë aktivitetesh që do të organizohen në 14 Shkurt, ku kryesisht do të jenë të vendosura në Parkun e Madh të Liqenit Artificial, si zona më e frekuentuara për çiftet atë ditë.

Tirana ready for Saint Valentine Day

Një surpizë e bukur është dhe inagurimi i moli të dashurisë në liqenin e Tiranës, ku do të shtohen një flotë lundruese prej 10 varkash, nga të cilat 3 me vela dhe 14 kanoe. Çiftet do të kenë mundësi të lundrojnë falas atë ditë.

Tirana ready for Saint Valentine Day

Këndi i fotove dedikuar çifteve s’do të mungojë as këtë vit. Muzikë live nga artistë të rinj dhe shumë surpriza të tjera ju presin në këtë ditë.

Tirana ready for Saint Valentine Day

Nëse nuk jeni i mirë me fjalët për të shprehur dashurinë, atëherë shkoni me partneren tuaj në Teatrin Metropol, ku në orën 19:00 fillon poetic session, një shfaqje me poezi të forta dashurie.

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

Tours to Albania

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies