Ku të festoni Hallouinin në Tiranë

Hallouini ka nisur të festohet shumë dekadën e fundit në Tiranë. Mbase gjysma e personave që festojnë nuk mund të dinë origjinën, por sidoqoftë ne shqiptarëve na pëlqen çdo festë. Bizneset në Tiranë përgatiten një muaj përpara për shitjet e dekoreve nëpër shtëpi dhe biznese.

Where to celebrate Halloween in Tirana

Për ta shijuar sa më frikshëm Hallouinin më poshtë gjeni sugjerimet tona:

Në TEG tashmë është kthyer në traditë festimi i Hallouinit. Në katin e parë të qendrës tregtare do të gjeni një instalacion labirinthi ku mund të ndjeni atmosferën e hallouinit si dhe të bëni foto. Në TEG keni mundësi të blini dhe kostume të ndryshme te dyqani i Jumbo-s.

Where to celebrate Halloween in Tirana

Qendra tregtare Toptani Center, e vendosur në qendër të Tiranës është një mundësi e mirë për shkak të pozicionit strategjik. Një program i posaçëm për 31 Tetorin është publikuar ku do të jepen edhe çmime live.

Where to celebrate Halloween in Tirana

Qendra tregtare City Park  do të organizoj gjithashtu shfaqje cirku, lojëra dhe dhurata për Ditën e Hallouinit.

Where to celebrate Halloween in Tirana

Rogner Hotel është një tjetër opsion ku mund të kaloni Hallouinin. Ashtu si çdo vit, Rogner premton një natë të frikshme Hallouini.

Where to celebrate Halloween in Tirana

Pothuajse të gjitha baret e natës në Tiranë janë përgatitur për këtë hallouini dhe mund të festoni deri në orët e vona me shoqërinë tuaj.

Where to celebrate Halloween in Tirana

Bëni kujdes nga krijesat e natës. Do të shihni njerëz me kostumet nga më të frikshme, shtriga, vampire, dhe personazhe të filmave horror. Kalofshi një Hallouin të frikshëm!

Where to celebrate Halloween in Tirana

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

gif_img

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies