Tirana kur bie shi

Tirana ka pothuajse 300 ditë me diell në vit. Por cfarë të bësh në pjesën tjetër, pra në 65 ditët e tjera me shi? Në Tiranë ditët e zymta janë perfekte për tu fshehur diku, dhe ndërkohë mund të gjeni plot gjëra për të bërë.

Sheshi Skënderbej është bërë mjaft i bukur me dekoret e festave të fundvitit dhe nuk i reziston dot të shkosh e të ulesh në ato shtëpizat e drurit për të shijuar kafe ose birra. Shiu s’mund t’ju ndaloj të argëtoheni në sheshin Skënderbej.  

Raining in Tirana

Nëse shiu vazhdon dhe juve ju pëlqen arti e kultura mund të shkoni në disa galeri. Këto ditë janë disa galeri interesante, njëra tek Galeria Kombëtare e Arteve dhe tjetra të Galeria Kalo. Por mund të shkoni dhe te muzeumet në Tiranë që të gjitha janë të hapura.

Dyqanet janë një mundësi e mirë për të kaluar kohën me shi. Disa qendra tregtare janë jashtë Tirane, te tjerat janë rreth qendrës. Ju mund të shkoni me makinë, (TEG, QTU, City Park, Casa Italia) ose në kembë (Toptani, Coin, Kristal Center, Concord Center etj).

Të gjitha qendrat tregtare kanë aktivitete për fëmijët, kështu që është mirë të kalosh një ditë me shi me familjen atje. Baret, restorantet, apo dhe kinematë janë të gjitha të hapura.

Disa të tjerë preferojnë ti kalojnë ditë të tilla duke lexuar. Por ka dhe disa librari, apo lokale special ku ofrohet dhe leximi dhe kafeja. Kështu që mund ta shijoni dhe një pije duke lexuar.

It's Raining in Tirana

Ne e duam Tiranën në gjithë stinët. Urojmë që dhe ju ta doni. Kalofshi një ditë të qetë me shi!

Buy Tirana Album

Buy Tirana Album online, visit Tirana
Daytrips in Tirana

Cave of Pellumbas tour in Tirana
Communist Architecture tour in Tirana
Old Villas tour in Tirana
Tirana - Dajti Mountain Cable Car
Editor's choice

gif_img

Hotel Colosseo Tirana Albania

Dajti ekspres

Easy Rent a Car

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies