Vizita ditore ne Tirane

Ne kemi zgjedhur këtu disa ide për ture në Tiranë. Ture për eksplorimin e qytetit, ture kulturore apo aventure, ju vetëm zgjidhni atë që doni për të eksploruar Tiranën. Mund të telefononi ndonjë agjenci udhëtimesh, por dhe mund ta ndërtoni vetë itinerarin tuaj. 

Tirana është një qytet që po ndryshon çdo ditë. Atraksione të reja i shtohen qytetit, saqë edhe njerëzit që kanë lindur këtu, nuk i njohin më lagjet e tyre të dikurshme. Në këtë tur do të shihni vendet dhe monumentet ...

Më tepër

Shqipëria ka një folklor të pasur dhe kostumet popullore janë të një vlerë të jashtëzakonshme. Ne ju prezantojme kostumet popullore te punuara me dore nga te gjitha trevat e shqiperise. Ju mund te zgjidhni kostumin e zones se preferuar, ne do tju shpjegojme ...

Më tepër

Nëse jeni të interesuar të mësoni mbi vallen popullore të Tiranës dhe doni të mësoni nga një profesioniste, kjo është përvoja që ne sugjerojmë për ju. Do të mësojmë vallen e Napolonit, e cila është valle ...

Më tepër

Ky tur është i krijuar për ju që dëshironi të njihnin Tiranën më shumë se sa atraksionet e saj. Të silleni dhe ju si një vendas, ku do të bëni pazaret, do të pini kafe tradicionale, do të provoni ëmbëlsira dhe do të ...

Më tepër

Një eksperiencë unike që duhet ta provojë vendas e i huaj që viziton Tiranën. Guida do t’ju pres në pedonalen “Murat Toptani” për të vazhduar rrugën drejt Kalasë së Tiranës, ku në dyqanin Subashi Oil Shop na pret ...

Më tepër

Qëndisja ëshë një nga artet më të bukura dhe njëkohësisht terapeutike dhe këtë do ta mësojmë sëbashku në një qendistari në Tiranë. Guida do të takohet me ju dhe do t’ju shoqëroj gjatë gjithë ...

Më tepër

Liqeni i Bovillës është një prej rezervuarëve më të bukur në Tiranë, 19 km larg nga Tirana. Është një vend ku mund të shijoni një pamje që lë pa frymë dhe të bëni disa aktivitete sportive. Ne organizojmë ...

Më tepër

Syri i Ciklopit ndodhet në fshatin Krrabe në Tiranë, 4 km larg nga ky fshat. Nëse doni të dini më shumë rreth kësaj tërheqje lexoni këtu. Si të shkoni atje? Ne organizojmë turne në grup nga 5-20 persona çdo fundjavë. Nisemi ...

Më tepër

Ky udhëtim është për personat që janë aktiv që u pëlqen ecja në mal dhe në kthim marrin pamje mahnitëse. Nisim udhëtimin me teleferikun për në parkun e Dajtit, pas të cilit do të ndjekim një shteg përmes pyllit ...

Më tepër

Shqiptarët kanë vuajtur nën regjimin komunist prej 50 vitesh dhe gjurmët e hidhura të historisë mund të gjenden në pjesë të ndryshme të Tiranës. Godinat e komunizmit janë përhapur në të gjithë qytetin, ato dikur kanë ...

Më tepër

Ujëvara e Kakunjës është një destinacion mahnitës që ndodhet në fshatin Baldushk. Një vend ku mund të shijoni një pamje që lë pa frymë dhe të bëni disa aktivitete sportive.Ne organizojmë turne në grup nga 5-20 persona ...

Më tepër

Kanioni i Shumokut është një destinacion i ri dhe shumë i bukur për tu vizituar. Ndodhet në fund të Farkës dhe në fillim të fshatit Priske. Eshte vetëm 45 minuta më këmbë nga fshati, është plot me pemë të mëdha ...

Më tepër

Shpella e Pëllumbasitndodhet në Fshatin Pellumbas. Ne organizojmë turne në grup nga 5-20 persona çdo fundjavë. Udhetimi fillon në orën 9.00 në Pazarin e Ri, afër sheshit Avni Rustemi dhe kthehemi mbrëmjen në orën 16.00. Kategoria:EcjeVështirësia: ...

Më tepër

Ky është nga kanionet më të bukura të zonës së Tiranës. Ka një gjatësi prej 1.08 km dhe shtrihet në grykën e Skoranës. Kanioni është i mbushur me vaska , katarakte, guva e ngushtica nga të gjitha format. Natyra ka krijuar ...

Më tepër

Shqipëria po njihet për kulinarinë e saj të vecantë, dhe një nga arsyet kryesore që e bëjnë gatimin tonë special, janë përbërësit origjinalë dhe aromatikë që rriten në vendin tonë. Vaj i ullirit, vera, bimët ...

Më tepër

Tirana është një qytet me arkitekturë të përzier për shkak të gjurmëve që kanë lënë pushtuesit e huaj, Otoman dhe Italian. Me anë të këtij itinerari ne duam t’ju tregojmë disa nga vilat më të bukura dhe ...

Më tepër

Ndodhet në fshatin Pezë e Madhe. Rruga për te ky destinacion është deri në hyrje të fshatit Pezë, e asfaltuar dhe më pas devijon majtas kur vjen nga Tirana në një rrugë rurale, por të mirë deri tek liqeni. Liqeni ndodhet në një ...

Më tepër

Tur shpirtëror, në gjurmët e Nënë Terezës "Me gjak, unë jam Shqiptare. Me shtetësi, jam Indiane. Me besim, unë jam një murgeshë Katolike. Sipas profesionit tim, unë i përkas botës. Për nga zemra ime, unë i përkas plotësisht ...

Më tepër

Një nga aktivitetet më të veçanta, që për të gjithë ju do jetë një eksperiencë e paharrueshme. Është një aktivitet aq i sigurt, sa rekomandohet pa kufizim për gjithë moshat mbi 10 vjeç. Një fluturim me Zipline ...

Më tepër

Kjo është një nga shpellat më të njohura të Tiranës. Udhëtimi nga Tirana për në fshatin e Pëllumbasit zgjat rreth 45 minuta. Më pas do të ecni rreth 2 km në rrugën që të çon në “Shpellën e Zezë” ...

Më tepër

Duhen vetëm 15 minuta për t’u ngjitur me teleferik në malin më të lartë të Tiranës, në Dajt,i cili është 1613 m i lartë. Udhëtimi me teleferik ju mundëson një përmbledhje të jetës në Shqipëri dhe ...

Më tepër

Kruja është një qytet turistik mjaft i populluar dhe është lehtësishtë i arritshëm nga Tirana. Nisja për në Krujë Pas mëngjesit nisemi për në Krujë, në qëndrën e rezistencës së shqiptarëve kundër ...

Më tepër

Kjo ujëvarë ndodhet në fshatin Krrabë të Tiranës. Për të shkuar deri aty ndiqet rruga nga Tirana për në Krrabë. Parkohet makina në qendër të fshatit dhe më pas procedohet në këmbë në shtegun që të ...

Më tepër

Tirana është qytet me fat që ka malin dhe detin në të njëjtën distancë nga deti. Veçanërisht në verë njerëzit nga Tirana shkojnë të gjithë në Durrës çdo ditë për të shijuar detin dhe diellin. ...

Më tepër

 

Albania Holidays

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies