Transporti në Tiranë

 • Transporti i qytetit tirane
 • Tiransporti Kombinat-Kinostudio
 • Transporti ne citypark
 • Tirane, transporti ne qytet

Tirana është një qytet i ngjeshur dhe ka më shumë se 20 linja autobuzi. Por ende nuk ka një terminal. Të gjitha statcionet e autobuzave ndodhen rreth qendrës së Tiranës, te Kulla e Sahatit, te Piazza, pas Pallatit të Kulturës, pas Muzeut Kombëtar, pranë Bankës Kombëtare, pranë rrugës së Kavajës dhe rrugës së Elbasanit. Çmimi i biletës është 40 leke. Mund të gjeni autobusë nga ora 6 e mëngjesit deri në orën 11 të darkës. Autobusat vijnë në statcion çdo 3 deri në 10 minuta.

 

Këtu keni linjat e autobuzave:

 1. Kombinat-Kinostudio
 2. Uzina Dinamo-Sharrë
 3. Porcelan
 4. Sauk
 5. Lapraka
 6. Uzina e Traktorëve
 7. Institut
 8. Tirana e Re
 9. Unaza
 10. Kristal
 11. Tirana Zoo
 12. Kamëz
 13. Vorë
 14. Bërzhitë
 15. Sharrë
 16. Kashar
 17. Babrrujë
 18. Ndroq
 19. Linzë
 20. Mjull-Bathore
TAGS: Transporti ne Tirane, Stacionet e Autobuzave ne Tirane ne Shqiperi, Transporti Tirane, Eksploro Tiranen

Përveç këtyre, ka disa linja autobusash që lidhin Tiranën me qendrat tregëtare në periferi:

    Citypark

    QTU

    Casa Italia

    Tirana East Gate

    Rinas Express

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies