Resort Theater Park Kame

  • Teatri Kame Tirane
  • Teatri Kame ne Tirane
  • Tirane Teatri Kame
  • Tirane Shqiperi Teatri Kame

Resort Teatër Park Kame u krijua në vitin 2006 nga regjisori i mirënjohur i skenës shqiptare Gëzim Kame. Ky resort gjendet pranë fshatit Ibë vetëm 20 km nga Tirana, buzë lumit Erzen mes një natyre madhështore të malësisë së Tiranës. Teatri veror sjell për publikun artistë të fjalës dhe të muzikës.

Është teatri i vetëm veror, i hapur në Tiranë, dhe mjaft shfaqje popullore janë luajtur aty. Pas shfaqjes të ftuarit mund shijojnë ushqimin tradicional, të shëtisin, të argëtojnë fëmijët. Resorti ofron dhe akomodim në vila të vogla druri. Vizitorët mund të praktikojnë golfin në fushën përballë resortit.

TAGS: Resort Teater Park Kame ne Tirane,Teatri Kame i Shqiperise, Teatri Kame ne Tirane, Teater ne Tirane , Cfar Te besh ne Tirane

Adresa:

Rruga Kombetare Tirane - Elbasan km 20.

Fshati Ibë, Tirane

 

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies