Sporti i Hipizmit

  • Gare me Kuaj Tirane
  • Gare me kuaj Tirane
  • gare me kuaj Tirane, Shqiperi
  • Sporte ne Tirane

Bashkia e Tiranës organizon çdo vit Ditën e Hipizmit, me pjesëmarrjen e kalorësve shqiptarë dhe të huaj. Eventet dhe konkurset e këtij sporti mbahen përballë Stadiumit Selman Stërmasi në Tiranë.

Por i vetmi vend në Tiranë ku ju mund të mësoni për këtë sport dhe ta ushtroni atë është Panto Resort, 11 km larg nga Tirana në fshatin Petrelë. Nëse jeni i ri apo i vjetër, fillestar apo kalorës me eksperiencë, Panto Resort ju ofron shumë aktivitete në këtë fushë, përfshi trajnim, demonstrim dhe mësim të rregullave të sigurisë. Instruktorët e Pantos dhe asistentët janë gjatë gjithë vitit aty, ndaj kushdo mund të ketë fatin të kalërojë një kal apo një poni, pavarësisht nga stina apo nga shiu.

Resorti gjithashtu ka një park zoologjik dhe një pishinë gjigande, bar dhe restorant.

TAGS: Sporti i Hipizmit ne Tirane, Resort i Hipizmit ne Tirane, Sporte ne Tirane, cfar te besh ne Tirane

Kontakt

Adresa

Rr. Tirana Elbasan, Fshati Mullet
 

Tel:

+355 4 2271359