Sporte

Gjatë dekadave të fundit, Tirana ka përqafuar të gjitha llojet e sporteve. Nëse ju pëlqen të ngjiteni në mal, të notoni, të luani tenis ose të bëni hipizëm në Tiranë do të gjeni vendin e duhur. Edhe pse ka shumë pak klube të organizuara, të apasionuarit pas sportit do t’a gjejnë gjithmonë një zgjidhje. Dhe ne jemi këtu për t’ju ndihmuar.

Dajti Adventure Park është hapur në Korrik 2017 dhe është bërë mjaft popullor. Ju mund të shkoni me makinë, ose me teleferik. Udhëtimi me teleferik është akoma më magjepsës, pasi mund të shijoni pamjen e mahnitshme mbi fshatrat ...

Më tepër

Dajti Mini Golf është fusha e vetme e mini golfit në Tiranë. Kjo pistë në mes të ajrit të freskët në malin e Dajtit është kthyer tashmë ndër argëtimet e preferuara në Dajti Ekspres. Fusha e Mini Golfit u hap në Tetor ...

Më tepër

Ky kompleks ndodhet në fshatin Tagan, Petrelë, 12 km në juglindje të kryeqytetit, rruga kombëtare Tiranë-Elbasan. Struktura ndodhet në një pozicion të përshtatshëm gjeografik, me ajër të pastër dhe ujë të bollshëm, i ...

Më tepër

Keni menduar si është të udhëtosh me balonë? Atëherë mos ëndërroni më, por përjetojeni me Hot Air Balloon Albania. Udhëtimi zgjat zakonisht 1 orë e 30 minuta dhe do të mrekulloheni nga ndjesia e fluturimit me balonë, saqë ...

Më tepër

Rock Tirana Climbing Centerështë një palestër fantastike malore, ku alpinistët mund të sfidojnë limitet e tyre fizike dhe të mësojnë rreth këtij sporti aventure. Kjo palestër është krijuar nga një grup të rinjsh, disa vite ...

Më tepër

Bashkia e Tiranës organizon çdo vit Ditën e Hipizmit, me pjesëmarrjen e kalorësve shqiptarë dhe të huaj. Eventet dhe konkurset e këtij sportimbahen përballë Stadiumit Selman Stërmasi në Tiranë. Por i vetmi vend në Tiranë ku ...

Më tepër

 

Editor's choice

 

gif_img

 

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies