Galeria 43

  • Galeria 43, Galeri në Tiranë, Galeria 43 në Tiranë, Galeri personale në Tiranë
  • Galeria 43, Galeri në Tiranë, Galeria 43 në Tiranë, Galeri personale në Tiranë
  • Galeria 43, Galeri në Tiranë, Galeria 43 në Tiranë, Galeri personale në Tiranë
  • Galeria 43, Galeri në Tiranë, Galeria 43 në Tiranë, Galeri personale në Tiranë
  • Galeria 43, Galeritë në Tiranë, Galeria 43 në Tiranë, Galeria personale në Tiranë

Galeria 43 është një galeri personale e sapo ristrukturuar e vendosur në zemër të Tiranës, në Myslym Shyri.

Duke shfaqur rreth 100 vepra arti, mirëpret vizitorë nga e gjithë bota që të kënaqin syrin me pikturat e ekspozuara.

Galeria ofron 2 kate të mbushura me pamje magjike, portrete të ëmbël dhe një gamë të gjerë të historisë.

Thënë me krenari, Galeria 43 është e vetmja në llojin e saj në Shqipëri që u jep vizitorëve mundësinë që të kenë një pjesë të shpirtit artistik, të pikturuar me kujdes, në kanavacë dhe letër.

Mund ta vizitoni falas, duke hedhur një vështrim në historinë, kulturën dhe natyrën shqiptare. Pikturat paraqesin mënyra të ndryshme jetese të kulturës shqiptare dhe jo vetëm. Afati kohor i veprave të artit varion nga 1969 deri në janar 2020.

TAGS: Galeria 43, Galeri në Tiranë, Galeria 43 në Tiranë, Galeri personale në Tiranë

Kontakt

Addresa

Rruga Myslym Shyri 5, Tirana, Albania

Faqja Web

https://artgallery43.com/

Email

info@artgallery43.com

Nr.Telefoni

+355693939397

Oraret:

Cdo ditë nga ora 9.00 AM deri në 8.00 PM

E diela – Mbyllur

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies