Lulet e dimrit, shfaqje baleti me projeksion dritash në Teatrin e Metropolit

“Lulet e dimrit” është një performancë baleti që vjen në datat 17-19  shkurt në skenën “Shekspir” të Qendrës Kulturore Tirana (Teatri Metropol). Është një shfaqje ku ndërrthuret kërcimi me projeksionin. Dy artistët  Roberto Nuha dhe Rosella Pelliciotti do të performojnë koreografinë e tyre nën kompozimin e Bledi Borakut dhe Mardit Lleshit. “Lulet e dimrit” zgjat 50 minuta dhe do të jepet në sallën “Shekspir” ora 18:00. Titulli: Lulet e Dimrit Idea: Bledi Boraku Koreografi & interpretim: Roberto Nuha, Rosella Pellicciotti Muzika: Bledi Boraku, Mardit Lleshi

Data: 17-19 Ora 18:00 Vendi: Teatri Metropolit  

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies