Familja Tot vjen sërish në Teatrin Kombëtar

Teatri Kombëtar risjell sërish në skenë tragji-komedi të autorit Orkeny Istvan. Vepra flet pëe një familje e cila jeton në ankth për fatin e djalit të tyre që ndodhet në ushtar në luftë. Në Familjen Tot, një komandant i çmendur terrorizon familjen Tot me kërkesa të pazakonta.   Ne data 9-10-11-12  Shkurt ora 19:00. Në interpretimin e aktorëve: Bujar Asqeriu, Olta Daku, Ndricim Xhepa, Indrit Çobani, Adelina Muça, Sokol Angjeli, Suela Konjari, Vangjel Toce, Xhevahir Zeneli.  Regjisore: Andia Xhunga. Skenograf: Genc Shkodrani. Kostumografe: Berina Kokona.

Data: 9-10-11-12 Shkurt Ora 19:00 Vendi: Teatri Kombetar

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies