Komedia Mendohu Xhakomino në Teatrin e Metropolit

Komedia “Mendohu Xhakomino!”, e shkruajtur nga Luigi Pirandello, do të shfaqet në skenën e Teatrit të Metropolit në Tiranë, në 8 Shkurt, ora 19:00. Kjo vepër nxjerrë në pah krizën e identetit, paradokset e ekzistencës dhe paaftësinë e shtetit. Vepra është me regji të Milto Kutali, me pjesëmarrjen e veçantë të Robert Ndrenika. Interpretojnë: Amri Hasanlliu, Paola Kodra, Arben Derhemi, Marjana Kondi, Klodjana Keco, Redjan Mulla, Alert Çeloaliaj, Merita Dabulla. Me skenografi të Beqo Nanaj. Shfaqja premier është në datën 8 Shkurt, ora 19:00

Data: 8, 9,10, 11, 12, 16, 17, 18, 19  Shkurt
Ora 19:00 
Vendi: Teatri Metropolit

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies