Festivali i 56-të Këngës tek Pallati i Kongreseve

    festivale ne tirane

Festivali i 56-të i Këngës në RTSH në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Finalja e madhe në datën 23 Dhjetor 2017. Fituesi i çmimit do të garojë në Festivalin e Këngës Eurovision, i cili do të mbahet në Maj 2018. Festival i këngës është një konkurs shqiptar i organizuar nga Radio Televizioni Shqiptar (RTSH). Ka patur shumë kompozime të ndryshme këngësh, në fillim ishin vetëm performancat në radio, interpretimet live, me regjistrim, këngë të risjella dhe duete. Fituesit janë zgjedhur gjithmonë nga një juri. Që nga viti 2003, ky festival ka përzgjedhur fituesin që do të garoj në konkursin ndërkombëtar të këngës Eurovizioni.

Data: 21 - 23 Dhjetor 2017

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies