Plasteline mbi Disk Gramofoni

Entuziastët e artit dhe muzikës: ky postim është për ju!

Mos e humb ekspozitën e artit vinyl në #EuropeHouse, me teknikën e Joni Margjekajt "Plastelina në diskografinë e gramafonit".

Zbulo një qasje unike artistike ku materialet tradicionale zëvendësohen me elemente jokonvencionale. Portretet e muzikantëve me ndikim të Margjekajt tregojnë eksplorimin e artistit për ndikimin e tyre në shijet e tij artistike dhe gjendjen shpirtërore.

Ky kombinim i rrallë i pllakave plastelinë dhe gramafoni si materiale pikture e veçon teknikën e Margjekajt globalisht.

Ku: Shtëpia e Evropës
Kur: 19 korrik, ora 18:00-20:00

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies