Dita e Çlirimit të Tiranës

    dita e clirimit te tiranes, evente ne tirane

Dita e Çlirimit te Tiranes (17 Nentor).

Në këtë ditë Bashkia e Tiranës organizon aktivitete festive, por një prej aktiviteteve të zakonshme është kur veteranët mblidhen te monumenti i Ushtarit të panjohur dhe vendosin lule për të kujtuar këtë ditë historike. 

Data: 17 Nëntor 2022

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies