Notre Dame de Paris

Muzikali “Notre Dame de Paris”, kryevepra e autorit Victor Hygo do të vijë për publikun në Tiranë. Do të vihet në skenë nga Riccardo Cocciante dhe do të mbahet më 28 maj në stadiumin "Air Albania".
Muzika është kompozuar nga Riccardo Cocciante dhe teksti është nga Luc Plamondon. Notre Dame de Paris, një roman i jashtëzakonshëm historik gotik, i vendosur në Parisin mesjetar në kullat binjake të strukturës së tij më të madhe dhe simbolit suprem, Katedrales Notre-Dame, është drama tronditëse e Kuazimodos, një njeriu me aftësinë për të kufizuar, ndërsa lufton. për të kundërshtuar kujdestarin Claude Frollo, i cili gjithashtu dëshiron të kryejë gjenocid ndaj popullsisë rome të Parisit.

28 Maj ne stadiumin "Air Albania"

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies