Jini të natyrshëm - Historia e patreguar e Alice - Guy Blache

Ky dokumentar i fuqishëm eksploron jetën dhe veprën e Alice Guy-Blaché, regjisores femër që bëri filmin e parë fiksion.
Dokumentari u shfaq gjatë në Festivalin e Filmit në Kanë në vitin 2018 në kategorinë klasike dhe duhet parë të paktën një herë nga të gjithë adhuruesit e filmave. Pas shfaqjes, do të ketë një seancë pyetjesh dhe përgjigjesh me skenaristen dy herë të nominuar për Emmy, Pamela Green, moderuar nga Romina Ruda. Një mundësi mahnitëse për të mësuar më shumë rreth Alice Guy-Blaché dhe kontributin e saj në industrinë e filmit.

Europe House

Ora 18:00-21:00

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies