VALË nga Virginia Woolf

Sa njerëz banojnë brenda nesh? Kush jam unë? Kush je ti?
Çfarë traumash mbajmë në shpirtin tonë, sa njerëz rrjedhin në damarët tonë, çfarë momentesh e përcaktojnë qënien tonë, unin tonë, sa njerëz humbasim dhe sa njerëz lëshojmë të ikin nga ne... Dhe kështu ikën fëjmiria, jetët tona valëviten, kapërcejnë shkëmbej të errët dhe ne lutemi të shpëtojmë shpirtat tanë të plagosuar nga jetët që jetuam dhe nuk jetuam...në një pavdekshmeri ekzistenciale.

Titulli: “Valë”
Autore:Virginia Woolf
Regjia/ Dramatizimi: Enke Fezollari
Interpretojnë: Enisa Hysa, Jozef Shiroka, Klodjana Keco, Krist Lleshi, Silvio Goskova, Urim Aliaj
Përkthimi: Jonida Beqo
As. Regji: Serxhio Danga
Skenografi/Kostume: Divni Gushta

Në datat: 30, 31, 1 Prill 2023
Ora 19:00

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies