Gruaja e thyer

Teatri Kombetar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" do të prezantoj për publikun një shfaqje teatrale unike.
Zëri dhe vepra e aktivistes më të famshme feministe në botë, Simone de Beauvoir, do të transmetohet për publikun me monodramën "Gruaja e thyer - Koha e pjekurisë". Gruaja e thyer sipas novelës "Monolog", e shqipëruar nga Amantia Kapo dhe me regji të Endri Cela.

24, 26, 27 mars
Ora 19:00
ArTurbina

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies