TEATRI FANTAZI

Teksti & Regjia: Endri ÇELA
Interpretojnë: Mateo Dervishaj, Adriana Tolka, Anxhelo Shkreli, Joana Karaj, Flori Hoxha.
Katër aktorë dhe një muzikant komunikojnë drejtpërdrejt me publikun, duke i treguar se çfarë është teatri dhe si të përdorin fantazinë dhe imagjinatën për të krijuar një shfaqje.
Çfarë mënyrë më të mirë për të bërë se sa për të bërë një shfaqje ku ne fantazojmë dhe ecim imagjinatën tonë! Aktorët kanë zgjedhur përrallën e Pinokut dhe e tregojnë në mënyrën e tyre. Ata përshtatin tekstin e personazheve dhe i mishërojnë ashtu siç mendojnë, përdorin objektet dhe kostumet që gjenden në skenë dhe krijojnë atmosferë thuajse magjike skenë pas skene. Bazuar në një përrallë klasike, të vegjlit e kanë të lehtë të ndjekin ngjarjen, duke mësuar se si është krijuar dhe duke përdorur imagjinatën dhe fantazinë.

Teatri Kombetar Eksperimental "Kujtim Spahivogli"
Premiera më e re për fëmijë ju pret të shtunën dhe të dielën në orën 10:30am

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies