Samiti BE-Ballkani Perendimor në Tiranë

Samiti BE-Ballkani Perendimor do te mbahet ne Tiranë më 6 Dhjetor. Kjo është hera e parë në historinë e BE, që ky samit mbahet në një vend që nuk është anëtar me të drejta të plota në BE. 

Pritet të ketë debate interaktive për ceshtje të Ballkanit, ku do adresohen gjithë sfidat, risqet dhe pasiguritë e Ballkanit Perëndimor për integrimin e tyre drejt BE-se

Ky është takim historik për Shqipërinë e cila aspiron prej vitesh të integrohet në BE, dhe kur sapo ka hapur negociatat për anëtarësim si vend kandidat. 

E martë, 6 Nëntor

Pallati i Kongreseve

Tiranë Shqipëri  

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies