Ndezja e Dritave te Krishtlindjeve

Si cdo vit, me 6 dhjetor ndizen dritat e pemes se Krishtlindjeve ne zemer te Sheshit Skenderbej. Nje ceremoni festive zhvillohet nen drejtimin e Kryebashkiakut Erion Veliaj. Shume qytetare mblidhen ne shesh me kete rast, kryesisht femijet, qe jane me te lumturit e festave.

Vec pemes si cdo vit ne qender do jete dhe tregu i Krishtlindjeve ku qytetaret do kene mundesi te konsumojne nje kafe te ngrohte, ushqim rruge, por dhe te argetohen ne lodrat e vendosura si dhe ne eventet  e shumta

6 Dhjetor

ora 17.00-19.00

Sheshi Skenderbej

 

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies