Festivali internacional i jazz-it 2022

Pas suksesit të edicioneve të fundit 2012-2013, Festivali Ndërkombëtar “JAZZ in ALBANIA” 2014 vazhdon traditën e tij për të sjellë argëtim të klasit botëror në Tiranë.

Me synimet e tij për të sjellë talente të ndryshme nga kombe të ndryshme, festivali shpreson të vazhdojë shtrirjen dhe popullaritetin e tij në komunitetin e Tiranës si dhe në qytete të ndryshme të Shqipërisë si Shkodra, Korça, Fieri, Himara. Është gjithashtu qëllimi i festivalit të nxjerrë në pah, të shfaqë dhe të ndajë skenën me artistë të klasit botëror dhe shqiptar.g

Kur: 7-10 shtator

Ku: Tirane

Ne përdorim cookies për një numër arsyesh, të tilla si mbajtja e besueshme dhe e sigurt e Visit Tirana, personalizimi i përmbajtjes dhe reklamave, ofrimi i veçorive të mediave sociale dhe analizimi i përdorimit të faqeve tona.

Prano Cookies